"EĞİTİMİN EN TEMEL UNSURU ÖĞRETMENLERDİR"

Rize Valisi Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ Rize Anadolu Lisesi´ni ziyaret ederek, öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya geldiler.

Meb Personeli 13.01.2016, 14:41
"EĞİTİMİN EN TEMEL UNSURU ÖĞRETMENLERDİR"

 Öğretmenler odasında öğretmen ve idarecilerle bir araya gelen Valimiz, öğretmen ve idarecilerden okulun eğitim sorunlarıyla ilgili bilgiler aldı. Öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapan Vali YAZICI, "Bugün okulunuzu ziyaret ederek siz değerli öğretmenlerimizle tanışmak istedik. Biz bir aileyiz, birlikte güzel işler yapmak istiyoruz. Karşılaşacağınız en küçük sorunda yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim.  

Eğitimin temel unsuru öğretmenlerdir. Eğitim dediğimiz şey sonuçlarını hemen göstermez ama hiçbir çalışma, sonuçsuz kalmaz. Belki yıllar sonra bunun sonuçlarını göreceğiz. . Bizim asıl hedefimiz eğitimin daha da nitelikli hale gelmesi. Öğrenci, öğretmen, veli el ele vererek başarı çıtasını daha da üst noktaya çıkarmamız şart.  Bu vesile ile görevinizde tekrar başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

 
Toplantı sonrasında Vali Ersin YAZICI, Vali Yardımcısı Mehmet KURT ve İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin DURMUŞ öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldılar.
Yorumlar (3)
ücretli sınıf öğretmeni 4 yıl önce
egıtımın temelı sınıf tır.sınıfa gereken önem verılmelı tekrar.okuma yazma bılmeden orrta okula geçen çocuklarımıza yazık oluyor.bu adaletsızlşık.sınıfa 5000 kadro haktırrrrrr
edebiyat 4 yıl önce
bende ücretli öğretmenim lanet olsun ama mecburum yapmaya köle gibi çalıştırılıp hiç bir hakkı olmayan idareciler tarafından dışlanan kadroluya sözünü geçiremeyip ücretliye yüklenen yöneticiyim diye geçinen insanlarla dolu herkes bir koltuk kapım oturmuş sıkı sıkıda sarılmış bırakmamak için her türlü adeletsizliğe gözlerini kapamış idarecilerle dolu
edebiyat 4 yıl önce
tabi görevini haklıyla yapanları tenzih ediyorum . ücretli öğretmenliğe son verilmeli

Gelişmelerden Haberdar Olun

@