banner476

Ek Ders Ücretleri Bu Tarihte Hesaplara Yatırılacak

Aralık ayı Ek Ders Ücretleri Bu Tarihte Hesaplara Yatırılacak.

Meb Personeli 23.12.2019, 18:04
Ek Ders Ücretleri Bu Tarihte Hesaplara Yatırılacak

kullarda kadrolu ve sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerin Aralık ayı içinde girdikleri ek ders ücretleri ay çıkmadan yatırılacak. Aralık ayının son haftasında yatırılacak olan ücretlerin öğretmenlere büyük rahatlık sağlayacağı düşünülüyor.

   Milli Eğitim Bakanlığı kadrosunda hem kadrolu hem de sözleşmeli öğretmenler ek ders ücreti alıyor. Öğretmenler aralık ayı boyunca da ek derslere girdi. Fakat aralık ayı itibariyle mali yıl da son bulacak. Bu bakımdan öğretmenler girdikleri ek ders ücretlerini ne zaman alacaklarını merak ediyordu. Milli Eğitim Bakanlığı konu ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada öğretmenlerin ek ders ücretlerinin aralık ayının son haftasında yatırılacağını belirtti.

21- 25 Aralık Tarihinde Ücretler Yatacak

   Okullarda ek derslere girerek ek ders ücreti hak eden öğretmenler, Aralık ayının 21- 25’i arasında ek ders ücretlerini alabilecek. Son alınan net bilgiye göre bu tarih 27 Aralık tarihi olacak.  Sisteme bakıldığında bu ücretlerin ocak ayının ilk haftasında ödenmesi gerekiyordu. Fakat yılın bitmesinden dolayı ödemeler Aralık ayının ilk haftasına çekildi. Bu süreçte yazılandan daha az ek derse giren öğretmenlerin ek ders kesintileri ise ocak ayında gerçekleşecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@