banner476

Erdoğan’dan Dinçer’e sorun sana gelmeyecek,sen bulacaksın

Erdoğan’dan Dinçer’e sert eleştiri

Meb Personeli 05.11.2012, 13:25 05.11.2012, 13:25
Erdoğan’dan Dinçer’e sorun sana gelmeyecek,sen bulacaksın
Okulların temizliği için velilerden toplanan paralar gündeme gelince Bakan Dinçer, “Bana iletilmiş bir sorun yok” savunması yaptı. Erdoğan kızdı: “Sorun var. Zaten sorun sana gelmeyecek sen bulacaksın” AK Parti’nin Kızılcahamam’daki geleneksel istişar toplantısının  son gününe Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Ardahan Milletvekili Orhan Atalay’a yönelik “fırça” niteliği taşıyan eleştirileri damga vurdu.

Kampın son gününde bakanlar, Erdoğan’ın huzurunda milletvekillerinden gelen soru, eleştiri ve önerileri yanıtladı. Edinilen bilgiye göre Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vekillerden en yoğun soru alan isimler oldu.

Milli Eğitim Bakanı Dinçer’e özellikle velilerden başta  olmak üzere çeşitli gerekçelerde toplanan paralar soruldu. Başbakan Erdoğan, Dinçer’den  okullarda  toplanan paralarla ilgili bir çalışma yapmasını istedi. Dinçer’in, “Bana iletilmiş herhangi bir sorun, şikayet yok” demesi üzerine Erdoğan’dan sert bir karşılık geldi: “Sorun var bana geldi, milletvekillerimize de gelmiş. Zaten sorun sana gelmeyecek ki, bakan olarak sorunu sen bulacaksın. Ama tabii bu sorunlar makam odasında oturarak bulunmaz, çözülmez.” 
Yorumlar (19)
Ağzına sağlık Başbakan. 8 yıl önce
bu adamı ne tutuyorsun daha o koltukta. eğitimi düzeltecem diye mahvetti.
eşler ayrı 8 yıl önce
bu bakanı türkiye siyasetinde istemiyoruz eşinden ayrı olanlar ne olacak başbakanım
alican canlı va 8 yıl önce
helal olsun sana sayın başbakanım
erdoğan 8 yıl önce
zaten bürokrasi üste her şeyi güllük gülistanlık göstermek için değil midir
ilknur sermetcioğlu 8 yıl önce
oh içimin yağları eridi ne olur bir fırçada mehti ekere başbakanım daha liyakatli bakanlar istiyoruz ali babacan mehmet şimşek fatma şahin gibi...
başbakanım 8 yıl önce
size verdigi cevaba hiç şaşırmadım sorunlara hep böyle mantıkla baktıgı için icraat gerek
sorun mebakanına gelmiyo 8 yıl önce
başbaklana ve milletvekillerine iletiniyo sorunlar millet ne kadar bakanın sorun çözeceginden umut kestiyse millet vekili ve başbakana iletiyor
Mehmet gül 8 yıl önce
çok iyi olmuş!..

her okula işçi, memur ve ödenek verilmelidir!..
yoksa bu değirmen dönmüyor!..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@