banner476

EŞ Durumu Konusunda DİNÇER Haklıdır

Öğretmenlerin eş durumu tayin başvuruları açıldı. İller açık normları bugün içerisinde girecek. Önümüzdeki haftada eş durumu başvurularının ikinci bölümü tamamlanacak..

Meb Personeli 15.08.2012, 04:59 15.08.2012, 04:59
EŞ Durumu Konusunda DİNÇER Haklıdır
 
Öğretmenlerimizin eş durumu atama başvuruları başladı. İki aşamalı olarak gerçekleşecek eş durumu başvurularında illerimizin norm kadro açıklarını girmesinin akabinde önümüzdeki hafta içerisinde eş durumu başvuruları alınacak.

4+4+4 Sistemi ile beraber illerde oluşan norm kadro fazlası öğretmenlerimiz, il dışı atamalarında olduğu gibi eş durumu atamalarında da çok fazla il ve kontenjan açılmamasına sebep olacak. Bunun ilk işareti ise MEB Müsteşar yardımcısı Zübeyir YILMAZ’ın illere göndermiş olduğu resmi yazının 4. Parafında verildi. İllerimiz bugün içerisinde Bakanlığa bu konuda görüş sordu. Resmi olmayan kaynaklardan yapılan açıklamalara göre il genelinde branş bazında norm kadro fazlası olan branşlara açık gözükmeyecek.

Uygulama eğer bu şekilde yapılırsa binlerce öğretmenimiz eş durumu mağduru olacak. Örneğin Ankara ilinde 2500 sınıf öğretmeni norm kadro fazlası bulunmaktadır. 2500 norm kadro fazlası öğretmenin üzerine MEB’in 300-500 sınıf öğretmeni daha norm kadro fazlası bu ile eş durumu ile alması ne kadar mantıklı ?

Diğer tarafta ise eşine ve çocuklarına kavuşmayı dört gözle bekleyen binlerce anne baba …

Burada çözüm olarak şu soru sorulmalıdır ?

Eş durumu atamalarında amaç eşlerin birleşmesi mi ? Yoksa Eşinin görev yeri batı illlerinde olan öğretmenlerin yanına doğudan öğretmen getirmek mi ?

   Kamudanhaber.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@