Eşit işe eşit ücret diyorsanız biz de sınıf süpürüyoruz.

Eşit işe eşit ücret diyorsanız biz de sınıf süpürüyoruz.

Meb Personel Sitesi Editörü Celal Aslan yazdı "Eşit işe eşit ücret diyorsanız biz de sınıf süpürüyoruz"

 Öğretmen,hzimetli ve memur maaşları eşitlensin
Eşit işe ,çeşit çeşit ücret uygulamasınason verilerek acilen eşit işe, eşit ücret formatına dönülmesini istiyoruz.

Sayın yetkili  ve etkililerin bütün okullarda yapacağı ufak bir araştırmayla ortaya çıkacağı üzere, hizmetliler ve memurlar çoğu öğretmenden daha fazla maaş almaktadır.

Sayın Bakanın daha önceki beyanatlarında ki fevkaladenin fevkinde muhteşem tespitlerini ve önemli buluşlarından biri olarak ifade ettikleri gibi , öğretmenler pek çalışmayıp , çok tatil yaptıklarından (İspanya'nın Valensiya şehrinde tıklım tıklım mevcut) bu dutuma fazlasıyla müstehak olabilirler.

Hatta " Yatacakları mezarları olmasın" bedduasına layık olabilirler.

Dahası medyada -her saniye yer alığı gibi öğrenci kanıyla beslenen  öcüler olabilirler . (Zaten geceleyin  aniden uyananlara  "Rüyanda öğretmen mi gördün ?" diye sorulur .Adettendir.)

Fakat aralarında altını kirleten öğrenciyi temizleyenler  muhtaç öğrencilere elbise ,ayakabı, ilaç v.s. yardımı yapanlar , anne-baba gibi davranan az sayıda öğretmende bulunmaktadır!

HATTA HATTA ders bile anlatan öğretmen de görülebilmektedir. 


Yüzbinlerce öğretmenin bir kaçının Vali, doktor, milletvekili, hizmetli ,memur , bakan bile olmuş öğrencileri olması  inanılması güç , ama mümkün bir doğa olayıdır.Bunu görmüş olanlar hala hayattadır, sorulabilir.

Eşit işe eşit ücret diyorsanız biz de sınıf süpürüyoruz. Diğerleri ise hiç ders anlatmıyor. Bari maaşları eşitleyin (oh olsun kim dedi üniversite okuyun) 

Sakın öğrenci velisinden şikayet gelmesin. Çünkü "Veli haksız olsa bile yine haklı sayarız"cevizesini bize armağan eden Türk büyüklerinden biri olan bakanımıza sesleniyoruz.

Öğrenci velisi öğretmen olarak Haksızmıyız


Mebpersonel.com Özel 

Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum