banner476

Fetö'cü Öğretmenlerin de bulunduğu 9 kişiye 15'er yıl hapis

Aralarında bazı öğretmenlerin de olduğu 9 kişi hakkında 15'er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı

Meb Personeli 27.12.2016, 13:55
Fetö'cü Öğretmenlerin de bulunduğu 9 kişiye 15'er yıl hapis
 Adana'daki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aralarında öğretmenler ile örgütün eğitim kurumlarında çalışanların da bulunduğu 9 kişi hakkında 15'er yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
FETÖ/PDY ile bağlantıları olduğu iddiasıyla bazı öğretmenler ile FETÖ'nün eğitim kurumlarında çeşitli işlerde çalışanlar hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, öğretmenlikten ihraç edilip tutuklanan Lütfi E, Ahmet O, Hasan A. ile FETÖ kurumlarında çalışan Yalçın K, Uğur A, Sami K. ile tutuksuz şüpheliler Mustafa N, Fatma Ö. ve Tülay K. hakkında "FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olmak" suçundan iddianame hazırladı.

Terör suçlarına bakan Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianame, yapılan incelemenin ardından kabul edildi.

İddianamede, bazı şüpheli öğretmenlerin ByLock programını kullandıkları, bazılarının da KHK kapsamında kapatılan örgütün sendikasına üye oldukları belirtildi.

Şüpheli 9 kişinin önümüzdeki günlerde 15'er yıl hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılanmasına başlanacak.

Yorumlar (2)
Mağdur 4 yıl önce
Gerçekten inanılmaz günlerden geçiyoruz.ihraç sebebim 1sene önce ayrıldığım 7aylık sendika üyeliği.Bu acı yetmezmiş gibi birde sadece sendikadan gözaltına alındım.Birde ağır cezada 15yılla yargılarlarsa tam olacak.Aklım mantığım almıyor.2014 ocakta okullara sendika bilgisi için yazı göndereceksin sonrada niye üye oldun diye hem çoluk çocuğumun rızkını alacaksın hemde anasız bırakacaksın öylemi iyiki ahiret var iyiki rabbimin adaleti var .İyiki inançlı insanlarız bu zulme sadece Rabbime olan güvenimden sabredebiliyorum.Ama bana ve çocuklarıma bunları yaşatanlara ve buna alkış tutanlara hakkımı helal etmiyorum.Allahtan hiç korkmamalarını da hayretler içinde karşılıyorum
rfk 4 yıl önce
haberin acı gerçeğine bak. kapatılan derneğe üye olmaktan 15 yıl hapis istemi...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@