banner476

Görevden Açığa Alınan Öğretmenlerin İfadeleri Neden Alınmıyor?

Sitemize mail yoluyla gelen açığa alınmış bir öğretmenin mektubunu yorumsuz yayınlıyoruz. 14 Ekimde 2400 öğretmenle birlikte açığa alınan Tarih Öğretmeni duygularını kelimelere dökerek sesini yetkililere duyurmak istemiş. Yorumsuz olarak yayınlıyoruz.

Meb Personeli 05.12.2016, 09:16
Görevden Açığa Alınan Öğretmenlerin İfadeleri Neden Alınmıyor?

Giresunda Tarih öğretmeni olarak görev yapmakta iken; 14 Ekimde  açığa alınan 2400 öğretmenden biriyim.   Bu yapıya ait; -hiçbir gazete ve dergiye aboneliğim olmamıştır, -bu yapının bankasında hiçbir hesabım olmamıştır, -bu yapının denetiminde bulunan sendikaya üyeliğim olmamıştır, -hiçbir toplantı veya etkinliğe katılmış değilim, -ben de çocuklarım da bu yapının okullarında okumamıştır, -vakıf ve derneklerine bağış-zekat-kurban adı altında bir kuruş para vermiş değilim.   Ben ve ailem bu ağır itham nedeniyle  psiklojik olarak yıkıma uğradık ve büyük bir şok yaşadık. Nerdeyse 50 gündür açıkta olmamıza rağmen ne ifademiz alındı, ne de ne ile suçlandığımızı öğrenebildik.Yıllardır fetöyle en sert mücadele eden biriyken 14 ekimde görevden alınmam nedeniyle şimdi bütün ilçe “acaba beni de ne zaman görevden alırlar” diye herkes korku içinde. Bylock şüphesi var diye insanlar devletine küstürülüyor ve bunun siyasi bir karşılığı olacağını da herkes tahmin edebilir.Bu yapılan aslında sadece bize değil hükümete ve iktidar partisine yapılan bir operasyondur,kendi ayaklarına sıktıklarının farkında bile değiller.  

Bylock şüphesi, ıp hatası yahut 2. el cihaz kullanımı gibi nedenlerle ile  açığa alınan son 2400 öğretmenin çoğu Eğitim Bir-Sen ve Türk Eğitim-senli. İstihbarat zafiyeti olması, MİT’in veya Cep telefonu operatörlerinin içindeki Fetöcülerin bir oyunu olma ihtimali yüksektir. Bu sıkıntılı süreçte, listelerde yer alan kişilerle ilgili kafa karışıklığının sağlanması ya da gerçekten suçsuz olanların ByLock ile tasfiye edilmesinden kârlı çıkacak tek tarafın FETÖ’dür. Hiç araştırmadan bylock şüphesi var diye açığa alarak bizi vatan hainleri ile nasıl aynı kefeye koyarlar bunu içime sindiremiyorum.Fetö yüzünden açığa alınmayı içine sindiremeyen 10’a yakın öğretmen intihar etti, daha kaç masum öğretmenin ölmesi gerekiyor. Derdimizi kime anlatmaya çalışsak sanki “vebalıymışız” gibi kimse bizi dinlemiyor bile, “mağdur yok” deyip kestirip atıyorlar.Özellikle yıllarca yazılarını okuduğumuz sağ kesimin yazar ve gazeteleri hükümetle ters düşmemek adına onlarca attığım mesaja rağmen bizim derdimize bir ses olmaktan çekinmişler ve sessiz kalmayı tercih etmişlerdir. Bizi savunan birileri çıkacak olsa "Aman! Kefil olma, FETÖ’cü çıkıp çıkmayacağını bilemezsin.S enin başında yanar" diyenin hâli ne olacak öte dünyada?  

  Türlü hainliklerini gördüğüm bu yapı ile 1999 yılından beri en sert mücadeleyi yapan bir insanım.Okulda,çevremde ve sosyal ortamda bu yapıya karşı yıllardır sürdürdüğüm sert mücadele ile tanınıyorum.Bu yapıya mensup birçok kişi ile defalarca tartışmalara girmiş,yanlış yolda oldukları konusunda onları iknaya çalıştığıma, başta mesai arkadaşlarım olmak üzere çevremdeki birçok insan şahitlik edecektir.   Milli eğitimde görev yaptığım süre boyunca öğrencilerimi bu yapıya ait dershanelerden uzak tutmaya çalıştım. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimi de onların evlerinde-yurtlarında kalmamaları ve bu yapının kandırmacalarına inanmamaları için bilinçlendirmeye uğraştım. Öğrencilerime onların Dershanelerini kötülemem nedeniyle Görele’deki dershane müdürü beni şikayet etmek için okul müdürümün yanına kadar gelmiştir.Böyle sert bir mücadeleyi yürüttüğüm neredeyse kanlı bıçaklı olduğum bu yapı ile yakından uzaktan ilişkim olması ihtimal dahilinde bile değildir.   Şahsıma ait olan alibaba29@gmail.com adresine ait Facebook ve Twitter hesabının incelendiği takdirde neredeyse 10 yıldır bu Fetö yapılanması ve bu yapının başındaki hain fethullah Gülen hakkında insanları bilinçlendirmek için ve bu yapının pisliklerini ve  iç yüzünü anlatan onlarca paylaşım yaptım ve hâlâ da yapıyorum.Devletimizi,Hükümetimizi ve Cumhurbaşkanımızı savunmak adına yüzlerce paylaşım yaptım.İnanın birçok Ak Partili Bakan ve Milletvekili bile benim yürüttüğüm mücadelenin onda biri kadar bile çaba göstermediler.   Kimileri ancak 17-25 aralık 2013’ten sonra bu yapının farkına varmışken ,ben 1999 yılından beri bu yapı ile canla başla mücadele halindeyim.Bu yapının PKK’dan bile daha tehlikeli olduğunu söylerken etrafımdaki bir  çok insan abarttığımı söylese de mücadeleme devam ettim. Sanırım bu nedenle beni hedef tahtasına oturtmuş olabilecekleri kanaatindeyim.

Bu hain yapı ile sürdürdüğüm mücadelem için bana madalya bile takmaları gerekirken açığa alınmış olmam tam bir tezattır.     15 temmuz gecesi birçok insan sokağa çıkmaya hatta perdelerini açıp dışarıya bakmaya bile korktuğu dakikalarda ben elimde bayrağımla daha saat 23:00 da sokağa indim, bağıra çağıra apartmanımı ve mahallemi uyandırarak Görele meydanına indim. O dakikalarda  çekilmiş resim ve videolar cep telefonumda hala mevcuttur.O gün meydana inmeyip kendilerini sağlamaya almaya çalışan insanlar şimdi rahatça hayatlarına devam ederken benim gibi devletinin yanında sonuna kadar olan , mücadele veren, dik duran insanların soruşturmaya tabi tutulması manidardır. Bu terör örgütü ile en ufak bir ilişkim olmadığı için en kısa sürede hakkımda yapılan yanlışlığın düzeltileceğini ve ne tür bir komploya uğradığımın tespit edileceğini ve görevime bir an önce iade edileceğim konusunda kendimden eminim.

Kaynak: Kamuajans

Yorumlar (3)
Mehmet diyarbakir 4 yıl önce
Bende diyarbakirdan 13 ekimde 2400 ogretmen ile birlikte aciga alindim.hocamin durumu ile benim durumum arasinda en ufak bir fark yok.aciga alinan 2400 ogretmenin cogununda hikasi neredeyse ayni.biz aciga alinan 2400 ogretmen olarak bizle ilgili bir hata oldugunu yetkililere haber sitelerinde kisacasi ulasabildigimiz her yerde anlatmaya calisiyoruz.ne yazik ki muhatab bulamiyoruz.meppersonel sitesi bu yakarisimizi kamuyuna duyurdugu icin tum masum ogretmenler adina kendilerine
sonsuz tesekkuler ediyorum.
Nurullah. Yozgattan 4 yıl önce
Paylaşım daki hikaye aynen benim durumunuanlatıyor. O tarihte açiga alınan meslekdaşlarımın aynı konumda olduğunu öğrendim. Fetö ile mücadele edenlerin toplandığı görevinden uzaklaştırıldığını bu tarihte bende görevinden uzaklastirildim vardım bir tarih görevden uzaklastı
14 ekimmm kar gün 4 yıl önce
Bende 14 Ekimde açığa alındım. Ben ailem ve çevrem şoktayız hala. Hiçbir alakam yok bu insanlarla. Elim kolum bağlı yargısız infaz yapılmayı bekliyorum. Kimse sorup soruşturmadı. Öylece 2 khk atlattık. Biz biliyoruz suçsuz olduğumuzu. Ancak korkumuz ismim nasıl bu şekilde kirlendiyse aynı şekilde ihraç da olabilirim. 2/3 maaşla ucu ucuna geçiniyoruz. Çocuğum 1 yaşındayken onca zahmetle formasyon aldım. Sonrada dersaneye gidip gece gündüz çalıştım. Eşimin emeği çok bu konuda. Şimdi en çok onca emek harcadığım sahip olduğum işimi benden bir gecede aldılar. Ona çok üzülüyorum. Çok sıkıntı çektim atanabilmek için. 784. Oldum sıralamada. Ama sonuç daha memuriyet stajım bile kalkmadan iftiraya uğradım. Bir an önce görevimi istiyorum. Öğrencilerim sürekli arıyor. Sözleşmeli bir öğretmen gelmiş. Ve hiç bişi anlamıyorlarmış. Sonra eğitimimiz neden bu şekilde deniyor. Doğuda ki arkadaşlar bilir. Yurt nöbeti tutmak zordur ama öğrenciler için katlanır insan. İnanın bana onu bile özledim. Lütfen biri duyaun sesimizi. 2 ay olacak. Yazık bizlere. İlla intihar mı etmek lazım. Bişilerin düzene girmesi için. Yazık değil mi intihar eden öğretmenlerin ailelerine. Hangi öğretmen 15 temmuzda sokağa çıkmış. Ateş etmiş. Biz devletimizin yanınındayız herzaman. Ama böyle adaletsizlik yapması için değil.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@