banner476

Gündoğdu, Bakan Avcı İle Görüştü. İşte Görüşülen Konular...

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Bakan Nabi Avcı ile öğretmen sorunlarını görüştü.

Meb Personeli 13.02.2013, 16:29 13.02.2013, 16:29
Gündoğdu, Bakan Avcı İle Görüştü. İşte Görüşülen Konular...

Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu ve Genel Başkan Vekilimiz Ahmet Özer, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile bir görüşme yaparak, eğitim çalışanlarının acil çözüm bekleyen sorunlarına çözüm bulunmasını istedi.

Yapılan görüşmede, il dışı özür durumuna bağlı yer değişikliği ile 6 bin 768 öğretmenin atamasının yapıldığına, il içi özür durumuna bağlı yer değişikliği sürecinin de başlatıldığına dikkat çeken Gündoğdu, “Bunun için çok teşekkür ediyoruz. Ancak il dışı özür durumuna bağlı yer değişikliğinde bin 518 öğretmenin ataması yapılamadı. Bu öğretmenlerimizin de mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Sınava dayalı okul müdürü ve müdür yardımcılığı atamalarının mevzuat gereği her yıl Ocak ve Şubat aylarında yapıldığını hatırlatan Gündoğdu, ancak bu yıl illerde bu süreç başlatılmadığı için sınav kazanan adayların mağdur olduğunu, bu sürecin bir an önce başlatılması gerektiğini söyledi.

Şube müdürlüğü atamalarına ilişkin görevde yükselme sınavı için mevzuat değişikliğinin yapılmasını isteyen Gündoğdu, “Yeni şube müdürlüklerine atama için önce görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinde gerekli mevzuat değişikliği yapılması, daha sonra sınav ve atama sürecinin başlatılması gerekir. Şube müdürleri atama sürecinin yaz döneminden önce tamamlanması gerekmektedir” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Ahmet Gündoğdu, Eylül 2012’de sınıf öğretmeni olup alan değişikliği imkânı verilen bazı öğretmenlerin alan değişikliği yaptıktan sonra yeni alanlarında sorunlar yaşadıklarını kaydederek, yeni branşlarında uyum sağlayamayan öğretmenlerin eski alanlarına dönmelerine imkân sağlanmasını istedi.

Okul yöneticilerinin 6 saat derse girme zorunluluğunun, okullarda yöneticilerin yoğunluğu nedeniyle derslerin boş geçmesine ve öğrencilerin mağdur olmasına yol açtığını belirten Gündoğdu, okul yöneticilerinin 6 saat derse girme zorunluluğunun, ya ‘6 saate kadar’ şeklinde değiştirilmesini ya da ‘3 saate düşürülmesini’ istediklerini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise, öğretmenlerin mağduriyetinin giderilmesini istediklerini söyleyerek, “Bu mağduriyetlerin tamamen giderilmesi için tüm şartları zorlayacağız. Ancak il emri uygulamasını düşünmüyoruz” dedi.

Şubat ayı içinde yönetici atama yönetmeliğini çıkarma gayretinde olacaklarını aktaran Avcı, şunları söyledi:

“Şube müdürlüğü için ise çerçeve yönetmeliğinde gerekli değişikliklerin öncelikle yapılması gerekiyor. Bu yönde de çalışmamız devam ediyor. Alan değiştiren öğretmenlerin alan değişikliği iptal talebini ise Haziran ayı içinde değerlendireceğiz”

Yorumlar (15)
eş durumu 8 yıl önce
hadi hayırlıs inşallah tekrar atama yaparlar bu mağduriyet biter...
ıldız 8 yıl önce
hani ramazan bey il içi alan değişikliğinde alanına dönmek isteyenlerin de sorunun görüşüleceğini söylemişti.lütfen artık doğru düzgün bir şey olsun.zaten ruh sağlığımız bozuldu.bizler de alanımıza dönmek istiyoruz.yeter artık.
felsefeci 8 yıl önce
ağustostan beri madur felsefe grubu öğretniyim.ardahanda çalışıyorum ankaraya gitmek hayal oldu. umutlarımız tükendi.sesimize artık kulak verin
#1500magdurogret men 8 yıl önce
sayın gündoğduyu durumumuzu dile getirdiği için kutluyorum, eşimin ev arkadaşı da gitti yalnız kaldı ağlıyor, kimini sevindirip kimini ağlatmak mı eş durumu ataması yapmak
il içi iptali bekleyenler yine unutulmuş 8 yıl önce
il içi alan iptali öğretmenlerin sorunlarından sayılmıyor mu
aslı 8 yıl önce
her konuyu görüştünüz de bir il içi alan değişikliği isteğe bağlı yapılsın diyemediniz.neden konuşmuyorsunuz anlamış değilim.
sınıfçı 8 yıl önce
bizim de ailemiz var özür grubu diye tutturmuşsunuz 6 yıldız doğudayım benimde annem var sınıf çıyım özrüm yok didiye neden ben sürgünüm. hakkım haram olsun anayasanı aile bütünlüğ ilkesine
ÇÜŞŞŞ... DERLER! 8 yıl önce
müdürler ve yardimcilarini mesai saatlerinde okulda bulunda göreyim..millet boşuna mı idareci olmak istiyor.adama yuhh derler.yoldan gecerken bir okula ugra anlarsın yazdıklarımı:(
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@