banner476

Hatay'da ÖZEL ÇOCUKLAR Okul Binası Bekliyor

HATAY BİLİM SANAT MERKEZİNE VE BU ÖZEL ÇOCUKLARA VERİLEN DEĞER !

Meb Personeli 05.11.2012, 21:17 05.11.2012, 21:17
Hatay'da ÖZEL ÇOCUKLAR Okul Binası Bekliyor
 HATAY BİLİM SANAT MERKEZİNE VE BU ÖZEL ÇOCUKLARA VERİLEN DEĞER !


Malsefef beş yıllık geçmişi olmasına rağmen Hatay Bilim Sanat Merkezine bir bina yapılamamıştır. Çeşitli Bilim Sanat merkezlerini incelediğimizde bir çok faaliyetlerin olduğunu görüyorum ve birçaok merkezin üniversitelerle , çeşitli kamu kuruluşları ve özel sektörle işbirliği yaparak bu özel çocukların gelişimi için çalıştıklarını görmekteyiz.

Maalesef Hatay ilinde bu okula hala bir bina kazandırılamamıştır.Kazandırılnası bi tarafa göçebe gibi yeri belli değil. Üç dört yıldan bu yana Merkez Anadolu Lisesinin bir bölümü bu merkeze ayrılmıştı ancak o bölüm bu yıl Sağlık Anadolu Meslek lisesine tahsis edilmiş sadece ÜÇ DERSLİK ayrılarak 31 EKİM itibariyle eğitime başlanabilmiştir.

Göz bebeklerimiz , geleceğimizin güvencesi bu çocuklarımız heba olmaktadır. ÜÇ yıl önce okula alınan teleskobu dahi işletmeye açmayan , çacuklara göstermeyen bir merkez halindedir. Bunu neresi BİLİM VE SANAT merkezi!

Her dönem göerevlendirilen (liyakat olmaksızın) öğretmenler değişmekte olup tutarlı bir eğitim sürdürülememektedir.

GELECEĞİMİZE VERİLEN DEĞERRRRRRRRRRRRRR……………

YETKİLİLERRİ BU YANLIŞI GÖRMEYE DAVET EDİYORUZ………………….


www.mebpersonel.com

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (3)
fatihyak 8 yıl önce
hatay milli eğitim müdürü herşeyi çok iyi bilir ya...
şubatçılarrr atama istiyor... 8 yıl önce
Bizler şubat ayında atama bekleyen öğretmenler olarak ücretli öğretmenliğe , haksız alan değişikliğine , yetersiz öğretmen atamalarına ve öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırılmasına tepkimizi ortaya koymak için toplandık.bizler meb bakanın dediği gibi eminönün de yem bekleyen güvercinler değil , öğretmen olabilmek için senelerce emek sarfeden , alınteri döken ve bu mesleği hakkıyla yerine getirebilmek için çabalayan onurlu gençleriz.bakanın öğretmenlik mesleğini aşağılıyan o konuşmasında dağdaki şahinlere benzettiği , başka alanlarda iş arayan ve çalışan arkadaşlarımız ise bunu kendi rızaları ile severek deil mecbur kaldıkları için başka alanlara yönelmiştirler.çünkü kpss den 80 87 ve hatta 90 almalarına rağmen o çok güvendiğimiz devlet atamamış onlarda geçinebilmek için ya öğretmenlik dışında başka işlerde çalışmak zorunda kalmışlar ya da desanelerde güya hocalık adı altında sömürülmüş ve pek çok hakları olmaksızın kölelik yapmak zorunda kalmıştırlar.
Ülkemizin şuan içinde bulunduğu en büyük eğitim sorunlarının başında “ ücretli öğretmenlik “ denen uygulama gelmektedir.peki kimdir ücretli öğretmen?? Devletin öğretmen atamak yerine daha az maaşla çalıştırdığı, kadrolu meslektaşlarıyla aynı işi yaptığı halde aynı haklara sahip olamayan girdiği ders başına ücret alan kişidir. 4 yıl öğretmenlik eğitimi almış kişilerin yaptığı gibi öğretmenlik mesleğiyle alakası olmayan 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite mezunu herkesin yapabileceği, okula devam zorunluluğu olmayan yani istediği zaman çalışmayı bırakabilen veya bırakmaya mecbur bırakılan öğretmendir" bu sistemde hem aileler hem öğrenciler hem de senelerdir atama bekleyen öğretmenler madur olmaktadır.Bu işten tek çıkar sağlayan ise ücretli öğretmene normal öğretmen maaşının yarısını ödeyen Maliye bakanlığıdır.Bu sistemde derslere öğretmen adı altında hiçbir formasyon eğitimi almayan veteriner mühendis işletmeci ve daha pek çok farklı meslek gurubundan mezun kişiler girmektedir.Sürekli olarak eğitimin kalitesinin artırılmasından söz eden hükümet bu sistemle nasıl bir kalite yakalamayı planlamaktadır ? değerli halkımız sizlerden isteğimiz bu ücretli öğretmenliğe pirim vermemenizdir.meb şikayet hattı alo 147 yi arayarak , ücretli öğretmen değil kadrolu öğretmen istediğinizi söleyerek sizlerde bize en önemlisi kendi çocuklarınızın geleceğine sahip çıkın !! Bir gecede kimseye danışılmadan hatta meb bakanının dahi haberi olmadan çıkarılan yeni 444 sistemi ise ülkemizin eğitim sorunlarını sanıldığının aksine azalmak yerine daha da arttırmaktan öteye gitmemiştir.
Başbakan daha dün 10 yılda 358 bin atama yaptıklarını ve öğretmen sıkıntısını çözdüklerini söyleyerek kamuoyunu yanıltmaya yönelik açıklamalarda bulunmaktadır.Oysaki hiçbir sorunun çözüldüğü yoktur aksine yeni 444 sistemi ile türk eğitim sisteminin başına bir çorap daha örülmüştür.Şuan bizler 4 yıllık öğretmenlik eğitimi aldığımız hatta ülkemizde öğretmen açığı olduğu halde atanamayan gençleriz.oysaki meb in şuanda başında bulunan bakanı bundan önceki bakanları ise eğitimle hiçbir alakaları olmadığı halde bu ülkenin eğitim sisteminin başına geçirilmiştirler.kendisi bir işletmeci olan sayın meb bakanının ve bundan önceki bakanların eğitim sisteminden anlamadıkları ücretli öğretmenlik uygulaması başta olmak üzere her yıl sık sık değişikliğe gittikleri sınav sistemlerinden de anlaşılmaktadır.
Ülkemizn de kurucu üyeleri arasında olduğu OECD de türkiyenin eğitim sistemine dair yayınladığı raporunda tam da bahsettiimiz konu ile alakalı açıklamalarda bulunmuştur.kuruluşun raporuna göre Türkiye üye ülkeler içinde kalifiye öğretmen açığı en fazla olan ülkedir.önmeli derslerde 10 okulun 8 de açık olduğu belirtilmesi bizim haklılığımızı bir kez daha ortaya koymuştur.
Hemen hemen har konuşmasında 3 çocuk vurgusu yapan başbakanın bu 3 çocuk için öncelikle bir aile gerektiğini bilmemesi imkansızdır.Peki bir aile nasıl kurulur , başbakanın bundan haberi var mıdır ? atanamayan öretmen nasıl aile kurup nasıl çocuk sahibi olacaktır? Her boku bilip her boka karışan başbakan artık buna da bir el atsa iyi olur.ayrıca o 3 çocuk olduktan sonra onların geleceği nasıl kurulacak o da ayrı bir konudur.
Başta meb bakanı olmak üzere peşinden pek çok bakanın en sonda başbakanın dile getirdiği “ bu ülkede mezun olan her öğretmeni devlet işe almak zorunda değil “ beyanı ise sadece atama bekleyen öğretmenleri değil bütün üniversite mezunlarını tehdit eden bir beyandır.şuan atama yapmak için bin dereden su getiren hükümetin ileride diğer meslek gurupları içinde aynı açıklamayı yapmayacağının hiçbir garantisi yoktur.şöyleki yarın sevgili hemşireler mühendisler doktorlar hukukçular devletin artık size ihtiyacı yoktur.sizi de almak zorunda değiliz demesi , çok genç nufusa sahip olan ve her yıl milyonlarca gencini ünilerden mezun eden ülkemiz de hiç de uzak değildir.Madem bu ülkede devletin öğretmene ihtiyacı yoktur o zaman neden 81 ilde üniversite açılmış ve binlerce gencin umutlarıyla oynanmıştır?her fırsatta hak ve hukuktan bahseden başbakanın bizim sesimizi duyması için açlık grevi mi yapmamız lazımdır.
Bizler ne dilenciyiz ne güvenciniz sadece öğretmeniz ve atanmak istiyoruz.bunun içinde tüm engelleme ve hakaretlere rağmen mücedelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.
AYDIN BASAL 8 yıl önce
SİZE GÖNÜLDEN KATILIYORUM İDARECİRLE YÜZYÜZE GÖRÜŞMELERİMİZDE SONUÇ ALAMAYINCA BİMERE BAŞVURU YAPTIM SORUNLARI ANLATTIM DERS ORTAMININ UYGUN OLMADIĞINI İDARECİLERİN İSTEKSİZ VE UMURSAMAZ OLDUĞUNU BU HALİYLE MERKEZİN ÇOÇUKLARA FAYDALI OLAMAYACAĞINI KONUNUN ARAŞTIRILARAK SORUNLARA ÇÖZÜM BULUNMASINI TALEP ETTİĞİMİ YAZDIM ALDIĞIM CEVAP ÇOK KOMİKTİ '' YAPILAN ARAŞTIRMADA BİR SUÇ UNSURU BUUNAMAMIŞTIR''DEDİLER.İŞTE ÇOÇULARIMIZI TESLİM ETTİĞİMİZ ZİHNYET!!!!!!!!!!!!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@