banner476

İHL Açılışına , Alay Komutanı da Katıldı !

Jandarma alay komutanı, vali ve kaymakam birlikte İmam Hatip Lisesi'nin açılışında bir araya geldi. Özlenen tablo Isparta'nın Atabey ilçesinde gerçekleşti. Hayırsever işadamı Mehmet Yıldızlı'nın yaptırdığı okulun açılışıyla birlikte, 8 derslikli ek binanın da temeli atıldı.

Meb Personeli 05.11.2012, 09:00 05.11.2012, 09:00
İHL Açılışına , Alay Komutanı da Katıldı !

Isparta'da hayırsever işadamı Mehmet Yıldızlı tarafından yaptırılan Atabey İmam-Hatip Lisesi'nin açılışına Isparta Valisi Memduh Oğuz, Isparta Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Ömer Uyan, Atabey Kaymakamı Sedat İnci, İşadamı Mehmet Yıldızlı ve ailesi katıldı. Atabey İmam-Hatip Lisesi'nin açılışıyla birlikte okul bahçesinde 8 derslikli ek binanın temeli de atıldı.

Atabey'in eğitim ve ilim bakımından önemli bir yerleşim yeri olduğunu kaydeden Vali Memduh Oğuz, "800 yıllık bir üniversiteye sahip bir ilçede bulunuyoruz. Dünyanın başka yerlerinde, başka ülkelerinde kendilerine cari yapay tarih arayanlar bunu görseler şaşırırlar. Burası ilim şehri olmalı. 'Mekke-Medine-Kudüs Müşerref, Isparta Muvazzaf' diyebiliriz. Isparta için yatırım yapılırsa Orta Doğu'nun, Kafkasların ve Balkanların ilim merkezi olur' dedi.

Okulun yapılmasında katkısı olan hayırsever iş adamı Mehmet Yıldızlı da, 'Çok heyecanlıyım. Bu okulun yapılmasında bana fırsat veren, yardımda bulunan, kolaylık sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum' dedi

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@