İl Dışı Atama Başvuruları Başlıyor

İl Dışı Atama Başvuruları Başlıyor

Öğretmenlerin il dışı yer değişikliği için başvurular başlıyor.

 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri takvimi belirlendiği gibi aksamadan işlemeye devam ediyor. 6 Haziran 2016 tarihi itibariyle bazı İl MEM'ler hariç olmak üzere il içi atama sonuçları açıklanmıştı. Sıre illler arası tayinlere geldi.

 Bakanlığın yayınladığı takvime göre iller arası(il dışı) yer değiştirme işlemleri için:

Başvurular: 16-22 Haziran 2016
Atamalar: 27 Haziran 2016
İlişik kesme ve göreve başlama: 28 Haziran 2016

*Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, 22 Haziran 2016 tarihi dikkate alınarak hesaplanacak.

Yer değiştirme isteyen öğretmenler MEBBİS üzerinden belirtilen tarihler arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Öğretmenlerin başvurmadan önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuzu dikkatle okumaları ve gerekli şartları sağlayıp sağlamadıklarına özenle bakmaları gerekmektedir. Aksi halde atamaları olsa bile göreve başlatılamayabilirler.

 Başvurulardan sonra hizmet puanı esas alınarak ve branşlardaki norm boşluğu veya fazlalığı değerlendirilerek bakanlık tarafından il dışı atamalar gerçekleştirilecek. Başvuru sürecinde, atamalarda ve sonraki yapılacak iş ve işlemler için siz değerli okucularımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum