İl Dışı Atamalar Sonrası Öğretmenler Ne Yapacak?

İl Dışı Atamalar Sonrası Öğretmenler Ne Yapacak?

MEB, il dışı öğretmen atama sonuçları belli oldu. Peki şimdi ne olacak?

 Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı Haziran ayı il dışı öğretmen atamalarını dün gerçekleştirdi. Öğretmenler 16-22 Haziran tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmişti. MEB, 2 gün önce öğretmenleri akşama kadar bekletti ve sonuçları nihayet açıkladı.

Peki şimdi ne olacak? İl dışı tayin sebebi ile yer değiştiren öğretmenlerin yapacağı iş ve işlemler nelerdir? Öğretmenler bugünden itibaren hale bulunduğu okul ile ilişiğini kesebilir fakat seminer dönemi bitiminde işlemlere başlanılması daha sağlıklı olacaktır.

İl dışı tayinleri ile yer değiştiren öğretmenler seminer bitiminden sonra bulunduğu Okul/kurum'un müdürlüğünden gerekli evrakları alarak bulunduğu İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile yeni atandığı ildeki okul/kurum'unda göreve başlayabilecek. İl dışı yer değiştiren öğretmenler kanuna göre atandıkları yer ile halen bulunduğu yer arasında yolluk ödeneği alacak. Bu hesaplama belirtilen şartlara göre hesaplanıyor ve öğretmene ödeniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı haziran döneminde yer değişikliği yapan öğretmenlerin kılavuzda belirtilen tarihe kadar tayin ile ilgili işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Aksi halde tayini yapılan öğretmen gerekli süre içerisinde işlemlerini yapmazsa yer değişikliği hakkını kaybetmiş olacak.

2016 yılı yaz dönemi öğretmenlerin il dışı tayinleri ile ilgili süreci yakından takip edip siz değerli öğretmenlerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum