banner476

İl Dışı İlişik Kesmede Öğretmenlerin Yapacağı İşlemler

2015 il dışı ilişik kesmede öğretmenlerin yapması gereken işlemler Mebpersonel.com'da...

Meb Personeli 22.06.2015, 03:19 22.06.2015, 03:23
İl Dışı İlişik Kesmede Öğretmenlerin Yapacağı İşlemler
2015 il dışı isteğe bağlı ve zorunlu hizmet yükümlülüğü yer değiştirmelerinde ataması yapılan öğretmenlerin ilişik kesme işlemleri nasıl yapılacak? İl dışı ilişik kesme işlemleriyle ilgili detaylar Mebpersonel.com'da...

Ataması yapılan öğretmenlerin yapacağı işlemler:

1. Kararnameniz okula gelecek (il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünden elden alınabilir.)

2. Ayrıldığınız okul görevden ayrılma yazınızı yazacak.

3. Ayrıldığınız okul 4 adet Personel Nakil Bildirimi düzenleyecek:

a) Personel Nakil Bildirimlerini ayrıldığınız Okul Müdürü, Milli Eğitim Müdürlüğünden bir yetkili ve Mal Müdürlüğünden bir yetkili imzalayıp mühürleyecek.

b) Personel Nakil Bildirimlerinden birer nüsha ayrıldığınız okul müdürlüğüne, Milli Eğitim Müdürlüğüne, Mal Müdürlüğüne ve göreve başlayacağınız okul müdürlüğüne teslim edilecek.


4. Ayrıldığınız okul müdürü isterse şahsi dosyanızı bir üst yazıyla birlikte imza karşılığı, göreve başlayacağınız okul müdürlüğüne teslim etmek üzere size teslim edebilir. Ya da 15 gün içinde göreve başlayacağınız okula iadeli taahhütlü göndermek zorundadır, göreve başlayacağınız okulun Şahsi Dosya İsteme Yazısı yazması şart değildir.

5. Yolluklarınızı ayrıldığınız okuldan almayı tercih edin. Göreve başlayacağınız okuldan almak isterseniz ödeneği farklı olduğundan ödenek istenmesi gerekiyormuş ve gecikme yaşanabiliyormuş.

6. Ayrıldığınız okulun bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek sgk ve hitap çıkışınızı yaptırınız.

7. Personel Nakil Bildiriminin bir nüshası ve size teslim edildiyse şahsi dosyanızla birlikte yeni okulunuzda görevinize başlayın. Yeni okulunuzun bulunduğu müdürlük hangi bankayla anlaşmalıysa o bankadan hesap açtırın. Bu hesabı okulunuza veya ilçe milli eğitim müdürlüğü muhasebe birimine verin

Not: İlişik kestikten sonra 15 gün içerisinde yeni görev yerinizde başlamanız gerekir yoksa istifa etmiş sayılırsınız.

8. Göreve başladığınız okulun bağlı olduğu Milli Eğitim Müdürlüğüne giderek sgk ve hitap girişinizi yaptırmayı unutmayınız.

Hayırlı Olsun.

Sürekli Görev Yolluğu İçin İstenen Belgeler,

1- Atama Kararnamesi 2 Adet, Personel Nakil Bildirimi 2 Adet, Görevden Ayrılma Yazısı 2 Adet,Yolluk Bildirimi 2 Adet , Dilekçe 2 Adet, Rayiç Bedeli 2 Adet
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (2)
aslan68 5 yıl önce
2.il dışı atama istiyoruz
Hakan 5 yıl önce
2.il dışını hakediyoruz ve talep ediyoruz lütfen sendikalar da yardımcı olsunlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@