İl içi atamalarda yer değiştiren öğretmen ne zaman göreve başlar?

İl içi atamalarda yer değiştiren öğretmen ne zaman göreve başlar?

Milli Eğitim Bakanlığı il içi yer değişikliği yapan öğretmenler ne zaman göreve başlayacaklar?

  Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı yer değiştirme takvimi çerçevesinde 20-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında il içi yer değişikliği talebinde bulunan öğretmenler için başvuruları almıştı. Başvuruların sona ermesi ile birlikte MEB'in takvimine göre 6 Haziran'da atamaların yapılması planlanıyordu fakat İl Milli Eğitim Müdürlükleri 2016 yılı il içi atama sonuçlarını açıklamaya başladı.

İL İÇİ ATAMA SONUÇLARI İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ
 Henüz bir kaç İl MEM'in açıklamış olduğu il içi öğretmen atama sonuçlarının 3-4 gün içerisinde tüm il Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklanması bekleniyor. Peki şimdi ne olacak? Atanan öğretmen ne yapması gerekir? İl içi yer değişikliği sonucu yapılacak iş ve işlemler nelerdir? gibi sorular ataması gerçekleştirilecek öğretmenler tarafından merak ediliyor.

 Öncelikle il içi ataması yapılan öğretmen takvime göre 6 Haziran 2016 tarihinde atanmış olacak. Öte yandan halen çalışılan kurumda ilişik kesilmesi için en erken tarih ise 17 Haziran 2016. İl içi yer değiştirme kapsamında yer değişikliğinde bulunan öğretmenler 17 Haziran ve sonrasında halen bulundukları okul ile ilişiklerini kesecekler. İlişik kesme işi ilgili okulun Okul Müdürlüğü birimi ile yapılacak.

 İlişiğini kesen öğretmen yeni atandığı okul/kurum'a atandığına dair yazıyı götürerek görevine başlayacak. Bununla birlikte yıl sonu semineri nasıl olacak? Yeni atanılan okula en geç ne zaman gidilecek? gibi soruların cevabı da il Milli Eğitim Müdürlüklerinde saklı.

 2016 yılı il içi yer değiştirme takvimi ise şöyleydi:

20-26 Mayıs: BAŞVURULAR
6 Haziran: ATAMALAR
17 Haziran:
İLİŞİK KESME VE GÖREVE BAŞLAMA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.