İl müdürleri adeta isyanları oynuyor

İl müdürleri adeta isyanları oynuyor

Milli Eğitim Bakanlığının neredeyse yüzde 70 ini oluşturan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne il müdürleri ulaşamıyor... İl Müdürlerinin Genel Müdür Funda Hanıma'a ulaşması zaten imkansız ama burada ki grup başkanlarına da ulaşmak ve bilgi almak çok zor... İl müdürleri adeta isyanları oynuyor..

Milli Eğitim Bakanlığında Temel Eğitim Genel Müdürlüğünde kriz yaşanıyor. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü koltuğuna oturan Funda KOCABIYIK'a il müdürlerinin ulaşamadığı yönünde isyanlar sitemize kadar ulaştı.

Siemize mail gönderen il müdürleri 4+4+4 sisteminde karşılaşılan problemler , çelişkiye düşülen konularda Temel Eğitim Genel Müdürüne ulaşamadıklarını, 6-7 kez Genel Müdürü makamından aradıkları halde yerinde bulamadıklarını hatta tek bir sefer bile telefonla geri dönmediğini dert yanmaktalar.
İl Müdürlerinin sitemize gönderdiği açıklamalarda, Bakanlıkta Müsteşar, Müsteşar Yardımcılarına bile ulaşırken Temel Eğitim Genel Müdürlüğünde görev yapan grup başkanlarına bile ulaşamadıklarından dert yanıyorlar.


İL MÜDÜRLERİ DERDİNİ MARKO PAŞAYA MI ANLATACAK ?


 

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce Funda Hanım'a itiraz eden ve tartışma yaşayan bir grup başkanı görevden alınmıştı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğünde büyük sıkıntıların olduğu ve il müdürlerinin bile isyan noktasına geldiği gözlemleniyor.


Temel Eğitim Genel Müdürlüğü makamı MEB'in en dinamik ve en büyük makamlarından birisidir. İbrahim ER'in bu makamı bırakmasının ardından hiç bir şekilde düzen tutmayan, 4+4+4 sisteminde taşradan gelen sorunların ve soruların cevaplanma ve çözüm üretme yeri olan bu makamda il müdürlerinin muhatap bile bulamaması üzüntü verici bir durumdur.
Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Hanım'ın burada iyi bir ekip kuramaması , yıllardır İlköğretim Genel Müdürlüğünü tek başına sırtında taşıyan şube müdürü ve daire başkanlarını tek kalemde silmesi bir anda kurum içerisinde bütün dengelerin değişmesine neden olduğu gibi taşra teşkilatının sorunlarının çözüm noktasında ise bir tıkanmaya neden olmuştur.


Devlet ve özellikle Eğitim yönetimi noktasında hatır ve gönül ilişkileri liyakat ve kariyerin önüne geçtiği anda başarısızlık kaçınılmaz sonuçtur.
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.