İl Müdürü İçin Soruşturma İzni Verildi, Savcılık İlk İfadesini Aldı. Hala Görevde!

banner483

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre hakkında yeni mobbing iddiaları ile suç duyurusunda bulunuldu. Müdürlükte görevli bir mimarın, Töre'nin kendisine mobbing uyguladığını iddia ederek şikayette bulundu.

Meb Personeli 30.10.2020, 20:35 30.10.2020, 20:37
İl Müdürü İçin Soruşturma İzni Verildi, Savcılık İlk İfadesini Aldı. Hala Görevde!

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre bir süre önce Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Hüdayi BAŞ’a Mobbing uyguladığı ve baskılara dayanamayan okul müdürü BAŞ'ın rahatsızlanarak hayatını kaybettiği iddia edilmiş, hakkında suç duyurusu yapılmış ve Töre için soruşturma başlatılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı Töre hakkında soruşturma izni verirken, savcılık da iddialarla ilgili olarak ifade almıştı. Töre bu defa yeni mobbing iddialerı ile gündeme geldi.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan bir Mimar, Bakanlığa Pervin TÖRE’yi kendisine Baskı ve Mobbing uyguluyor diye şikayet etti. İddialar her zaman olduğu gibi yine çok ciddi.

Muğla’ya gelen Bakanlık müfettişleri Bakanlık müfettişleri Pervin TÖRE’nin Muğla İnşaat İşlerine de bakan Mimara Mobbing ve baskı yaptığı iddialarını soruşturmaya başladılar.
Milli Eğitim Bakanlığı, çok ciddi kanıtlar olmadığı sürece İl Müdürleri hakkında soruşturma izni vermiyor. Töre hakkındaki ciddi iddialara rağmen açığa alınmadı.

Kaynak: Egitimsitesi.net

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@