İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ATAMALARINDA FLAŞ GELİŞME

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ATAMALARINDA FLAŞ GELİŞME

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ATAMALARINDA FLAŞ GELİŞME!

Geçtiğimiz haftalarda 92 İlçe Milli Eğitim Müdürünün atamasını ilk defa duyurmuştuk. Hatta haberimizde kararnamelerin İllere yollandığını duyurmuştuk.


İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER ile il milletvekillerinin arası açıldı. Milletvekilerinin hiçbirine danışmadan yapılan bu atamalar Milletvekillerinin tepkisine neden olunca Milli Eğitim bakanı geri adım attı ve 92 İlçe Milli Eğitim Müdürünün kararnamesini iptal etti.


Milli Eğitim Bakanı Ömer DİNÇER'in bu kararı almasında Sayın Başbakan'a kadar giden tepkilerin ve serzenişlerin etkili olduğu kulislerde konuşuluyor. 


Böylece Milli Eğiitm Bakanı Ömer DİNÇER'in atamalarda liyakat ve başarıyı gözeteceği sözünün çok da geçerli olmadığı ortaya çıkmış oldu.


Milli Eğitim Bakanından sadece öğretmenler ve sendikacılar şikayetçi değil, Bakanlık bünyesindeki yaptığı atama ve görevlendirmelerden birçok Ak Parti milletvekili rahatsız ve Milli Eğitim Bakanı ile milletvekilleri arasındaki ipler gerilmiş durumda.


Milli Eğitim Bakanının bu tavırları neticesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ataması sil baştan yeniden yapılıyor. Ajanskamu olarak Bakanlık kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre Milli Eğitim Müdürlüklerine yapıalcak atamalarda isimleri Bakan yardımcı Orhan ERDEM belirliyor. Şu ana  kadar Bakan yardımcısı ERDEM'in önüne gelen birçok isim ve CV arasından elemeler yapıldı. 


Edindiğimiz bilgilere göre İsmi Bakanlık Daire Başkanlığı için geçen bazı isimlerin İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak belirlendiği, Bazı Daire başkanlarının ise Genel Müdür kadrosuna kaydırılacağı yönünde.


Milli Eğitim Bakanının Mileltvekillerininin toplu isyanı neticesinde atama döneminde  devre dışı kaldığı, bu sürecin ise Bakan yardımcısı Orhan ERDEM vasıtasıyla yürütüldüğü bilgilerini edindik.


BÜYÜKŞEHİRLERE ATAMALAR BAŞLIYOR


İlçe Milli Eğitim Müdürü atamaları İstanbul İçin isimler belirlendi. Önümüzdeki hafta atmalar yapılacak. Birçok İlçe Milli Eğitim Müdürü değişiyor. Ankara için ise %80 oranında ajanskamu isimler belirlendi. Okulların 4+4+4 kapsamında sınıflanırılması tam olarak biter bitmez atamalar İstanbul'dan başlayarak Ankara ve ardından tüm Türkiye'de tamamlanacak.


Milli Eğtim Bakanı Atamalar konusunda söylediği sözler havada kalmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlükleirne yaptığı tartışmalı atamalrdan sonra bakalım İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine atamalar nasıl olacak. 

ajans kamu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.