banner476

İlçe Sendika Başkanı, Şube Müdürü ve Öğretmenler Tutuklandı

Aralarında İlçe Sendika Başkanı, Milli Eğitim Şube Müdürü, Okul Müdürü ve öğretmenlerin olduğu 9 eğitimci Fetö'den Tutuklandı.

Meb Personeli 23.12.2016, 22:36 23.12.2016, 22:39
İlçe Sendika Başkanı, Şube Müdürü ve Öğretmenler Tutuklandı
Eğitim Bir Sen Seydikemer İlçe Başkanı, İlçe Mlli Eğitim Şube Müdürü ve 7 Öğretmen daha önce fetö operasyonunda gözaltına alınmıştı.

Mayıs ayında patlak veren Whatsapp skandalının ardından patlayan torpil listesi ortalığı karıştırmış, gözler başta Milli Eğitim Şube Müdürü olmak üzere çok sayıda eğitimciye çevrilmişti. Muğla'nın Seydikemer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik ile Eğitim-Birsen Seydikemer İlçe Temsilcisi İrfan Deveci tarafından hazırlandığı iddia edilen, müdür mülakatından önce kime ne puan verileceğini gösteren torpil listesi yanlışlıkla Whatsapp’dan paylaşılmış ve skandal ortaya çıkmıştı.

TUTUKLANDILAR

Cemaat operasyonu kapsamında göz altına alınanlar çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar. Seydikemer Milli Eğitim Şube Müdürü Esma Çelik, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İrfan Deveci ile öğretmenler, Naciye Akbay, Fatma Çukur, Elvan Kuşgöz ve Cemil Ozan tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Murat Sökdü

Odatv.com
Yorumlar (1)
mustafa 4 yıl önce
sendika başkanı şube müdürüne verdiği puanlama listesini ilçe müdürüne vermemiş mi ya da şube müdürü ilçe müdürünün tasdiki olmadan mı bu işi yapmış

Gelişmelerden Haberdar Olun

@