İlköğretimde 60 Ay Uygulanması Fiilen Başladı

İlköğretimde 60 Ay Uygulanması Fiilen Başladı

Kamuoyunda 4+4+4 yasası olarak bilinen 6287 sayılı yasa ile 5 yaşını bitiren çocukların zorunlu eğitime tabii olmasının hükme bağlanmasından sonra; akan Sayın Ömer DİNÇER tarafından defaten bu yaş sınırlamasının ay olarak ele alınabileceği, esnetilebileceği belirtildiği halde uygulama fiilen 60 ay olarak uygulanmaya başlamıştır.

 İstanbul İlinde bulunan Fatih-Beyazıt Ford Otosan İlköğretim Okuluna Alınacak Üstün Zekâlı Öğrencilerin 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı Tanılama Ve Yerleştirme Başvuru Ve Kayıt İşlemleri Kılavuzu yayımlandı.

Kılavuzda Başvuru Koşulları başlığında;

A) BAŞVURU KOŞULLARI:

“İstanbul il sınırları içinde ikamet eden ve Eylül 2012 ayı sonu itibariyle 5 yaşını bitirmiş (60 ay) adaylar ile 2006 doğumlu adaylar başvurabilirler.”

İfadeleri yer almaktadır. Bu da Eylül ayı sonu itibariyle 60 ayını dolduran (5 yaşını bitiren) öğrencilerin birinci sınıfa kaydedilmesi anlamına gelmektedir.

Bu durumda sadece iki şubede 12+12=24 kişinin alınacağı bu okullarımızda yaş grubuna göre sınıf açmak da mümkün olmayacak 30 Eylül’de 60 ayını tamamlayan ile 30 Eylül’de 81 ayını bitiren öğrenciler aynı sınıfta bulunabileceklerdir…

Saygılarımla…

Maksut BALMUK
Eğitim Yöneticisi
Memurlar.Net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.