İlkokul 1. Sınıf Öğretmenlerinden Yüz Yüze Eğitim Talebi

banner483

İlkokul öğretmenleri yüz yüze eğitim talep ediyor.

Meb Personeli 18.11.2020, 13:39
İlkokul 1. Sınıf Öğretmenlerinden Yüz Yüze Eğitim Talebi

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Covid-19 pandemisi kapsamında alınan kararları açıklamasının ardından yaklaşık 2,5 ay boyunca okullar yüz yüze eğitime kapatılmış oldu. Pandeminin seyrine göre okulların açılma durumu ilerleyen haftalarda tekrar değerlendirilecek.

 Yüz yüze eğitime ara verilmesi bir çok kademede sınavların yapılması ve özellikle 1. sınıf öğrencilerinin okuma yazma sürecinin sekteye uğramasına neden oldu. Eğitim öğretimin temeli niteliğinde olan ve okuma, yazma öğrenilen 1. sınıf öğrencilerinin bu sürece uzaktan eğitim yoluyla devam etmesine sağlıklı bakılmıyor.

 Harf gruplarının neredeyse yarısını yeni tamamlayabilen 1. sınıf öğrencileri için sınıf öğretmenleri en azından bir kaç hafta süre ile okuma yazmanın öğretilebileceği kadar yüz yüze eğitim yapılmasını talep ediyor.

 Bu talep Milli Eğitim Bakanlığı'ndan çok Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ilgilendiriyor. Koronavirüs tedbirlerine uyularak ve önlem alınarak ilkokul 1. sınıfların 3-4 hafta daha yüz yüze eğitime devam etmesi talebine ne cevap verileceği şimdilik bilinmiyor.

 Bunun yanı sıra ilkokul 4. sınıf, ortaöğretim 5,8,9 ve 12. sınıfların yazılı sınavları için de bir önlem alınması isteniyor.

Mebpersonel.com - Özel Haber

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@