İsmail Koncuk'tan müdür yardımcılığı hakkında  açıklama

İsmail Koncuk'tan müdür yardımcılığı hakkında açıklama

İsmail Koncuk'tan müdür yardımcılığı hakkında açıklama

 İsmail Koncuk'tan müdür yardımcılığı hakkında  açıklama. Genel  Başkan İsmail Koncuk resmi twitter hesabı hesabı üzerinden müdür yardımcılığı ile açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar:-Bilindiği üzere müdür yardımcılığı sınavında TC İnkılap tarihi konusunun olmaması sebebiyle yargı yürütmeyi durdurma kararı vermiştir.


-Bu karar sınav kazanan adayların haklı endişesine yol açmıştır.Bu karar karşısında MEB'in nasıl bir yol takip edeceği merak konusudur.


-MEB yetkilileri ile nasıl bir yol takip edeceklerini konuştum.Açıklamaları şu şekilde olmuştur.Yetkililer üst mahkemeye itiraz edeceklerini

-Üst mahkemenin kararı bozması halinde görevlendirmeleri yapacaklarını, o zamana kadar bir işlem yapmayacaklarını ifade etmişlerdir.

-Şayet üst mahkeme verilen kararı uygun görürse, sınavı yenilemekten başka yol olmadığını söylemişlerdir.

-
Üst mahkeme karar vermeden yapılacak yönetici görevlendirmelerin açılacak muhtemel davalar sebebiyle  iptal edilebileceği düşünülmektedir.

-MEB yetkililerin yeni durum karşısında görüşleri bu şekildedir.Bu durumda üst mahkeme kararını beklemekten başka bir yol görünmemektedir.

-Yeni yol haritası üst mahkeme kararına bağlı olarak oluşturulacaktır.Bu görüşler tamamen MEB yetkililerine aittir.

-Türk Eğitim Sen olarak bize göre de, yargı kararlarının beklenmesi yanlış değildir.Yoksa görevlendirilecek kişiler de sıkıntı yaşayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum