banner476

Kadın öğretmen, öğrencisi tarafından darp edildi

Kayseri'de bulunan bir lisede öğretmen zilinin çalmasıyla, öğrencisini ikaz eden kadın öğretmen, 16 yaşındaki öğrencisi tarafından şiddet gördü

Meb Personeli 14.12.2016, 15:53
Kadın öğretmen, öğrencisi tarafından darp edildi

Kayseri Ahmet Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde matematik öğretmeni Ela Yaşar, iddiaya göre nöbetçi olduğu sırada sınıfına geçmesini istediği 10'uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki O.D.'nin tekme tokat saldırısına uğradı. Tedavisinin ardından taburcu edilen öğretmenin şikayetçi olduğu öğrenci gözaltına alındı.

Olay, Mimarsinan Mahallesi Gerede Caddesi Delice Sokakta bulunan Ahmet Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde meydana geldi. Bugün okulda nöbetçi olan öğretmen Ela Yaşar, iddiaya göre, koridordaki öğrencileri sınıflarına geçmesi için uyardı. Öğrencilerden O.D'yi de kolundan tutarak sınıfa geçmesini söyledi. Kolundan tutulmasına sinirlenen O.D., öğretmenine tekme tokat saldırdı. Olayı gören diğer öğrenciler, öğretmen ve öğrenciyi ayırdı. Okuldaki kavga üzerine olay yerine 155 polis ve 112 acil sağlık ekipleri sevk edildi.

"DİĞER ÖĞRENCİLER DE DURUMA ŞAŞIRDI"

Öğretmen Yaşar, Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde tedaviye alındı. Daha sonra da tedavisinin ardından taburcu edildi. Hastane çıkışı gazetecilerin sorusu üzerine ağlayarak olayı anlatan öğretmen Yaşar, "Koridorda nöbetçi öğretmendim. Öğretmen zili çaldı. Koridorda öğrencilere içeri girin diyordum. Bu öğrenciyi de sadece kolundan tutup içeri girmesini söyledim. Öyle deyince çocuk beni itti. 'Sen beni nasıl itersin' diyerek, kolunun altına alarak tekme, tokat ve yumruklarıyla vurdu. Diğer öğrencilerde duruma şaşırdı. Gelip, ikimizi ayırdılar. Öğrenciden şikayetçiyim" dedi.

Öğretmenine saldıran O.D., olayın ardından İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. O.D., Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tabipliği'nde yapılan sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

 
 
Doğan Haber Ajansı

Yorumlar (6)
ali alkan 4 yıl önce
Hocamiza cok buyuk gecmis olsun.
Yazık hakkaten yazık 4 yıl önce
Öğretmen... Bir harf öğretse Hz Ali nin 40 yıl köle olmaya hazır olduğu insanlar... Allah ıslah etsin
hjkk 4 yıl önce
Ortaokuldayım öğrenciler vayan öğretmenin yüzüne küfür ediyor o medya daki şaklabanlar hergün öğretmen öğrenci dövdü diye haber yapıyor o medyadaki züppeler gelsin bir saat öğretmenlik yapsın göreyim onları öğrenciler onların yüzüne küfür etsinler bakalım napcaklar okullarda disiplin diye nişey yok herkes ağa
ağaçkakan 4 yıl önce
Bu ne ya öğretmene iftira at yetmedi dayak at...
hasan altin 4 yıl önce
Eskiden eti senin kemigi benim hocam derlerdi.derlerdi de ogretmen ve velinin ne kadar degerli olduklarini simdi daha iyi anliyorum.
Öğretmen 4 yıl önce
Medya bunu da gündeme getirsin! Her gün öğretmen şiddeti diye haber yapan medya, öğrenci şiddetini de gündemine taşımalı! Ceza yönetmeliği de ağırlaştırılıp caydırıcı önlemler alınmalı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@