Kadirli Öğretmenevinden Eğitime Destek

Kadirli Öğretmenevinden Eğitime Destek

“Öğretmenevlerinin iyi işletildiği takdirde neler yapabileceğinin en güzel örneğini Kadirli Öğretmenevi sergilemektedir. İlçeye 10 derslikli anaokulu binası kazandıran Öğretmen evi şimdi de 300 kişilik öğrenci yurdunun temelini attı.”

Kadirli’ye yapılacak olan 300 öğrenci kapasiteli Öğretmenevi Öğrenci Yurdunun protokolü Vali Celalettin Cerrah ve Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak arasında imzalandı. Valilik makamında düzenlenen protokol imzasında Vali Yardımcısı Mehmet Sadık Tunç, İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç, Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Canbolat ve Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan da bulundu.
Protokol imzası öncesinde konuşan Vali Cerrah, göreve geldiği günden beri eğitim konusuna öncelik verdiğini ifade ederek, eğitim yatırımlarında devlet ödeneklerinin yanı sıra hayırseverlerin de önemli bir katkısı olduğunu söyledi. Vali Cerrah, bugün protokolü imzalanan 300 Kişilik öğrenci yurdunun Kadirli Öğretmenevi tarafından yaptırıldığını kaydederek, “Kadirli Öğretmenevi, önümüzdeki günlerde açılışını yapacağımız, 10 derslikli bir anaokulu yaptırdı. Şimdi de, bugün protokolünü imzalayacağımız 300 kişilik öğrenci yurdunu Kadirli’ye yaptıracaklar. Yapılacak olan yurdun yeri hazır, en kısa sürede temelini atacağız.”dedi. İşletmelerin iyi çalıştığı sürece eğitime katkılarının yüzde yüz olacağını da kaydeden Vali Cerrah, Kadirli Öğretmenevi yetkililerine eğitime verdikleri destek nedeniyle teşekkür ederek, “Kadirli Öğretmenevimizin eğitime verdiği destek diğer Hayırseverlerimize örnek olsun.”dedi.
.Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak ise yaptığı konuşmada, Kadirli Öğretmenevi’nin 7000 kişi kapasiteli mutfağının Osmaniye merkez, Hasanbeyli, Toprakkale, Sumbas ve Kadirli merkezde yaklaşık 6500 öğrencinin yemeğini sağladığını söyleyerek, buradan elde edilen gelirle Kadirli’ye 10 derslikli bir anaokulu yaptırıldığını ve Kadirli Öğretmenevi’nin eğitime desteğinin bununla kalmayarak Kadirli’ye 300 öğrenci kapasiteli yurt yaptırılacağını kaydetti. Endüstri Meslek Lisesi bahçesinde yer alacak olan yurdun 20 ayda tamamlanacağını da ifade eden Kadirli Kaymakamı Çakmak, Kadirli Öğretmenevi yetkililerine teşekkür ederek konuşmasını bitirdi. 
Konuşmaların ardından Öğretmenevi Öğrenci Yurdunun protokolü Vali Celalettin Cerrah ve Kadirli Kaymakamı Necip Çakmak arasında imzalandı.
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.