banner476

Kayıtlarda Annelerin İstekleri Dikkate Alınacak mı?

Eskişehir Milletvekili Ruhsar Demirel çalışan annelerin çocuklarını çalıştıkları yere yakın olan okullara kayıt yaptıramamalarını sordu.

Meb Personeli 08.09.2012, 01:58 08.09.2012, 01:58
Kayıtlarda Annelerin İstekleri Dikkate Alınacak mı?
 
 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI'NA

 

Aşağıda belirtilen sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

 

28/08/2012      

 

Ruhsar DEMİREL   

Eskişehir Milletvekili

 

7/8969 Esas numaralı Etüt ve Beslenme Okulları ile ilgili yazılı soru önergeme verdiğiniz cevapta;

"Tüm öğrencilerimizin eğitim hakkından faydalanmaları için ikametlerine en yakın okullarda öğrenimleri amaçlanmaktadır. Velilerimizin büyük çoğunluğunun çalıştığı bilinen bir gerçek olup" ifadesi bulunmaktadır.

 

1-"Velilerimizin büyük çoğunluğunun çalıştığı bilinen bir gerçek olup" ifadesinden anlaşıldığı üzere velilerin çalışma durumları hakkında bakanlığınızda detaylı bilgi bulunmaktadır. Türkiye'de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda velilerin sosyal ve ekonomik durumlarıyla ilgili çalışmanızı kamuoyuyla paylaşmayı düşünür müsünüz ve bu çalışma hangi yıl yapılmıştır?

 

2-Velilerin çoğunluğunun çalıştığı tarafınızdan bilinen gerçeklik olduğuna göre bu velilerin kaçı kadın kaçı erkektir?

 

3-Başta çalışan anneler olmak üzere çocuğunu ikametgâhı değil de çalıştığı işyerine en yakın okula kayıt yaptırmak istediklerinde kolaylık sağlanacak mıdır? 

  
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@