banner476

KESK’li öğretmenler, “Öğretmen miyiz militan mıyız” diyerek istifa ettiler

KESK’e bağlı Eğitim Sen’in sık sık bölgede yaptığı eğitim boykotu sendikaya bağlı öğretmenleri isyan noktasına getirdi. Sendika üyesi bazı öğretmenler Eğitim Sen’in boykot kararlarının ‘militanca kararlar’ olduğunu niteleyerek sendikadan istifa etti.

Meb Personeli 30.12.2015, 21:34 30.12.2015, 21:42
KESK’li öğretmenler, “Öğretmen miyiz militan mıyız” diyerek istifa ettiler
 KESK’e bağlı Eğitim Sen Diyarbakır Şubesinin HDP, DBP paralelinde sık sık yaptığı eğitim boykot çağrısı sendikaya bağlı öğretmenleri de isyan noktasına getirdi. Eğitim Sen’e bağlı üyeler bağlı oldukları sendikanın PKK’nin çukur kazma ve barikatlara karşı kullanıldıklarını ifade ederek sendikadan istifa ettiler.


 KESK’in sık sık yaptığ eğitim boykot çağrılarından sonra sendikaya bağlı bazı öğretmenler de boykot kararlarına karşı seslerini yükselterek Eğitim Sen üyeliğinden istifa ettiler.

Diyarbakır ve ilçelerinde öğretmenler Eğitim Sen’in eğitimi boykot çağrılarının öğrencileri mağdur ettiğini belirterek sözkonusu boykot kararlarını ‘Militan tavır’ olarak nitelediler.

İsmini vermek istemeyen öğretmenler üyesi bulunduğu sendikadan istifa gerekçe kararlarını ise “ Sendika bu konuda sürekli bize mesaj göndererek eğitimi boykot edip yapılacak olan yürüyüşlere davet ediyor. Biz de anlamadık eğitimci miyiz yoksa militan mıyız” şeklinde belirterek başka sendikaya üye olacakalrını söylediler. 

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünde sendika işlerinden sorumlu yetkililer de Eğitim Sen'den çok sayıda öğretmenin istifa ettiğini belirtiler.

Yaşanan çatışmalardan dolayı eğitim ve öğretimdeki aksaklıklar ve KESK’in eğitim boykotlarından dolayı Diyarbakır ve ilçelerinde onbinlerce öğrenci eğitim ve öğretim görmüyor. Eğitimciler, KESK’in eğitim boykotları tavrının gençleri cahilleştirmek için yaptığına dikkat çekerek eğitim destek evlerinde, Marksist, Leninist ideolojisinin çocuklara empoze  etmek  istendiği ve örgüte hem şehir içinde hem de dağ kadrosuna eleman kazandırma olarak yorumladılar. 


Kaynak: İlkha.com
Yorumlar (6)
kayt 5 yıl önce
günaydınnn.kandilin sendikasından başka ne bekliyordunuz.....
garip 5 yıl önce
Asparagas haber görünüyor. Sonuna başka bir sendika yerine ebs yazsaydınız da tam olsaydı.. ha, bu arada şu anda en çok ihtiyaç duyulan marksist ideolojik duruştan son derece uzak olan kesk gene de emek eksenli mücadeleye en yakın sendika dır.
10.köylü 5 yıl önce
Grev kararı genelde tabandan gelir bu malum sendika ağaları kararı alır taban uygular sosyalist geçinip kapitalist yaşayan sizi gidiler sizi
Kurtadam 5 yıl önce
Sakın egitim-bire almayin bu bölücüleri
Md. Yrd. 5 yıl önce
i̇yi, i̇yi. sayıları azalsın. zaten öğretmenlikleri de tartışılır böylelerinin. sen ne olduğunu bilmiyorsan bir şey değilsin demektir. öğretmensen öğretmensin, değilsen ya teröristsin yada ne bileyim ne. önce ben öğretmenim diyeceksin. ondansonra konuşacaksın. öylemi?
xırbelek 5 yıl önce
yalan dolan haber tek gerçek sendika eğitim sendir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@