banner476

KHK İle Lisansları İptal Edilen Öğretmenlere Tekrar Çalışma İzni Ne Zaman Verilecek?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası on binlerce öğretmenlerin çalışma izinleri iptal edildi. Çalışma izinleri iptal edilen öğretmenlere tekrar izinleri ne zaman verilecek?

Meb Personeli 26.05.2017, 15:01
KHK İle Lisansları İptal Edilen Öğretmenlere Tekrar Çalışma İzni Ne Zaman Verilecek?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası yayımlanan KHK ile binlerce öğretmenin lisansı iptal edilmişti. CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil Milli EĞitim Bakanlığına yönelttiği soru önergesinde lisansı iptal edilen öğretmenlere ne zaman çalışma izni verileceğini sordu.

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil soru önergesinde:

1) 15 Temmuz sonrası çalışma lisansı iptal edilen öğretmen sayısı nedir?

2) Lisans iptalinin hukuki gerekçesi nedir?

3) Bugüne kadar lisansı iptal edilen kaç öğretmenin çalışmasına izin verilmiştir?

4) TBMM bütçe görüşmelerinde Bakanın ''Bir hafta içerisinde çalışmalar tamamlanacak lisansı iptal edilen öğretmenlerimiz için çalışma izinleri verilecek'' açıklamasında sözü ettiği çalışma tamamlandı mı?

5) Lisansı iptal edilen ve henüz göreve iadesi gerçekleşmemiş olan öğretmenlerin çalışma izinleri ne zaman verilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen cevapta ise, 

Bugüne kadar yapılan incelemeler sonucunda herhangi bir terör örgütü ile bağlantısı tespit edilmemiş olan 1355 öğretmenin göreve iade edildiği ve lisanslarının verildiği ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı verdiği cevapta Valilikler tarafından oluşturulan komisyonlarda yapılan incelemerin sürdüğünü ve bu incelemeler neticesinde suçsuz bulunan öğretmenlere lisanslarının iade edileceğini belirtti. İlk olarak 16 Kasım 2016 tarihinde 614 personele çalışma izni iade edilirken, son olarak da 24 Şubat 2017 tarihinde 522 personele çalışma izninin iade edildiğini belirten Bakanlık, çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

MEBPERSONEL.COM

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@