banner476

Kozluk, Şehit Öğretmeninin Adını Yaşatıyor

Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın ismi, şehit edildiği Hastane Caddesi'ne ve konukevine verildi.

Meb Personeli 23.06.2017, 18:25 23.06.2017, 18:27
Kozluk, Şehit Öğretmeninin Adını Yaşatıyor

Batman'ın Kozluk ilçesinde öğretmen Şenay Aybüke Yalçın'ın PKK'lı teröristlerce şehit edildiği Hastane Caddesi'ne "Şehit Şenay Aybüke Yalçın Caddesi", yeni hizmete giren konukevine de "Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Konukevi" ismi verildi.

Konukevi girişinde şehit öğretmenin kısa öz geçmişinin olduğu özel bir köşe oluşturuldu, giriş kapısına da Türk Kızılayı Batman Şubesi tarafından 2 metrelik fotoğrafı afiş olarak asıldı.

Şehit öğretmenin adının verildiği konukevinin ilk misafirleri de Kaymakamlığın daveti üzerine ilçeye gelen babası Sadık Yalçın, amcası Fatih Yalçın ve dayısı Osman Gümüşçü oldu.

Kaymakam Orhan Aktürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehit öğretmenin adını ilçede yaşatmak için önce görev yaptığı Kozluk Çok Programlı Anadolu Lisesi'nin adını "Şehit Şenay Aybüke Yalçın Çok Programlı Anadolu Lisesi" olarak değiştirdiklerini sonra da yapımı tamamlanan konukevine "Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Konukevi" adını verdiklerini söyledi.

Aktürk, amaçlarının Türkiye'nin doğusuyla, batısıyla bir ve beraber olduğunu Türkiye düşmanlarına ve terör örgütüne göstermek olduğunu vurguladı.

"Çok sevilen bir öğretmendi"

Kozluk Belediye Başkanı Veysi Işık da şehit öğretmenin 7 aylık görev süresinde ilçede kendini kabul ettirdiğini ve sevdirdiğini anlatarak, şehit öğretmenin adını yaşatmak için şehit edildiği Hastane Caddesi'ne ismini verdiklerini dile getirdi.

Işık, "Öğretmenimizin adını ilçemizde sonsuza dek yaşatmak istedik. İsmini, şehit edildiği caddeye verdik. İnşallah öğretmenimizin ismini sonsuza dek yaşatacağız." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@