Kültür Koleji'ne NASA'dan Ödül...

Kültür Koleji'ne NASA'dan Ödül...

Kültür Koleji'ne NASA'dan Ödül

Kültür Koleji 52'nci yılını uluslararası alanda kazandığı ödüllerle kutluyor. NASA, Uzay Yerleşke Dizayn Yarışması'nda Kültür Koleji'ne özel onur ödülü verdi.


Türkiye'nin köklü eğitim kurumlarından olan Kültür Koleji 52'nci yaşına uluslararası alanda ödüller alarak girdi. 1960 yılında 'Çocukların hizmetinde okulhizmet veren lider' anlayışıyla yola çıkan Kültür2000 Koleji, Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ile Ulusal Uzay Kurumu'nun (NSS) ortak olarak gerçekleştirdiği Uzay Yerleşke Dizayn Yarışması'nın (SSDC-Space Settlement Design Contest) Özel Onur Ödülü'nü kazandı. 


Bu yıl 18 ülkeden 474 projenin yer aldığı yarışmaya bin 246 öğrenci ve 103 öğretmen katıldı. Kültür2000 Koleji öğrencileri Eden (Cennet Bahçesi) projesiyle onur ödülü aldı. Bugün dört anaokulu, dört lise ve iki ilköğretim okulla eğitim hizmetini sürdüren Kültür Koleji, 1997'de kurulan İstanbul Kültür Üniversitesi ile 52 yıllık süreçte anaokulundan üniversiteye kadar olan zinciri tamamlıyor. 


İstanbul Kültür Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ful Akıngüç Över, teori ile pratiği eğitimin her seviyesinde birlikte sunduklarını belirterek, bunun da eğitimdeki kaliteyi artırdığını söyledi. Över, "Öğrencilerimize konuları tam öğrenme ilkeleri doğrultusunda verdiğimiz, günlük yaşamla ve birbirleriyle ilişkilendirdiğimiz için aldığımız sonuçlar da bizi onurlandırıyor. Yaparak, yaşayarak, uygulayarak ve bildiklerini kullanarak öğrenen çocuklarımız başarılı oluyor. Üst düzeyde İngilizce becerilerini uluslararası platformlarda kullanan öğrencilerimiz hem deneyim zenginliği hem de birinciliklerle ülkemize dönüyor. Aynı şekilde yurtiçi sınavlarda, yarışmalarda ve okullararası etkinliklerde de başarılarımız var" dedi. 


İtalya' dan birincilikle döndüler


Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji öğrencileri, İtalya'nın Sanremo kentinde her yıl düzenlenen Dünya Eğitim ve Yaratıcılık Festivali'nde katıldıkları tüm yarışmalardan birincilikle Türkiye'ye döndü. Kültür Koleji Ataköy İlköğretim Okulu öğrencileri "Siz Leonardo Da Vinci olsaydınız, ne icat ederdiniz?" sorusuna, normal bir sınıf tahtasını bir Wii kumandası ve tahta kalemi kullanarak akıllı tahtaya çevirerek yanıt verdi.


RIO+20'den ödül aldılar 


Kültür2000 Koleji öğrencileri, Rio+20 Dünya Çevre Zirvesi Konferansı'nda da onur ödülü kazandı. Öğrenciler, 'Sayın Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri...' diye başlayan bir kompozisyon kaleme aldı. Kompozisyonlarda hükümetler ve dünya liderlerinin sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeleri için neler yapılması gerektiği konusunda fikirler yer alıyordu.


Kültür2000 Koleji matematikte dünya şampiyonu oldu


Kültür2000 Koleji, bu yıl uluslararası yarışmalardaki bir diğer şampiyonluğu ise matematik alanında aldı. 42 ülkeden 2 bin 757 takımın katıldığı Uluslararası Matematik Yarışması'nda (PurpleComet MathMeet) Kültür2000 Koleji öğrencileri ilköğretim kategorisinde 'Dünya Şampiyonu', lise kategorisinde ise 'Dünya 3'üncüsü' oldu.


Sabah 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.