banner476

LGS'de Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Salon Görevlisi Nasıl Belirlenecek?

20 Haziran 2020 Tarihindeki LGS'de Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Salon Görevlisi Nasıl Belirlenecek?

Meb Personeli 27.05.2020, 21:56
LGS'de Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Salon Görevlisi Nasıl Belirlenecek?

MEB'den Merkezi Sınav Görevlendirmeleri İle İlgili Önemli Yazı. 20 Haziran 2020 Tarihindeki LGS'de Salon Başkanı, Gözetmen ve Yedek Salon Görevlisi Nasıl Belirlenecek? İşte o açıklama:

a. Salon başkanı ve Gözetmenler ( MEBBİS tarafından görevlendirilecek), Öğretmenler görev yaptıkları okullar dışında, gün içinde yapılacak iki oturum için aynı okul/kurum ve salonda görevlendirilir ve kendilerine görev aldıkları her oturum için ayrı ücret ödenir. Salon başkanı ve gözetmenler MEBBIS sisteminden başvuru ve iki kademeli onay işlemi ile belirlenecektir. Başvuru onay işlemi sonunda boş kalan görevler, ilgili Milli Eğitim Müdürlüklerince resen yapılacak görevlendirmeler ile tamamlanacaktır. Salon başkanı ve gözetmen temininde yeteri kadar öğretmen bulunmaması durumunda, Merkezi Sistem Sınav Yönergesinin 15 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a) bendi gereğince “milli eğitim müdürlüklerinde görevli il milli eğitim müdür yardımcısı, şube müdürü, tesis müdürü, uzman, mühendis veya en az lisans mezunu personelden, yeterli personel bulunamaması durumundise lisans veya ön lisans mezunu diğer kamu personelinden de görevlendirme yapılabilir."

b. Yedek salon görevlileri ( Millî Eğitim Müdürlüklerince resen görevlendirilecek), Bakanlıkça belirlenen ilave görevleri yerine getirmek, gerektiğinde okul içi ve bahçesinde görev yapmak üzere ilgili millî eğitim müdürlüklerince sınav yapılacak her okul/kurumda her beş salon için en fazla üç kişiye kadar yedek salon görevlisi olarak resen görevlendirecektir. Yedek salon görevlisi görevlendirmelerinde Rehber Öğretmenlere öncelik verilecektir. Yeterli sayıda Rehber Öğretmen bulunmaması durumunda sinif ve diğer branş öğretmenlerine de görev verilebilir.

Yedek salon görevlileri gün içinde yapılacak iki oturum için aynı okul/kurum ve salonda görevlendirilir ve kendilerine görev aldıkları her oturum için ayrı ücret ödenir. Yedek salon görevlisinin salon başkanı veya gözetmen olarak görevlendirilmesine ihtiyaç duyulması halinde, binada görev yapan yedek salon görevlilerinden sinif ve branş öğretmenlerine öncelik verilecektir.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@