banner476

Maliye'den yeni ek ders görüşü

Maliye Bakanlığı, il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütmek üzere, koordinatör veya büro yetkilisi olarak görevlendirilen personele ek ders ücreti ödenemeyeceğine karar verdi.

Meb Personeli 30.05.2017, 14:26
Maliye'den yeni ek ders görüşü

Maliye Bakanlığından ek ders ücreti ödemelerine yönelik yeni görüş yazısı yayımlandı. Yayımlanan yazıda İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde iş yeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilecek personele ek ödeme yapılması hususu ile öğretmenlerin koordinatör veya büro yetkilisi olarak il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde iş sağlığı ve güvenliği koordinasyonun sağlanmasını için görevlendirilmesi durumunda ek ders veya ek ücret ödeme imkanından faydalanıp faydalanmayacağı hususunda tereddüte düşüldüğü gözlemlendiği için  görüş yazısının yazıldığı ifade edildi.

Maliye Bakanlığı göndermiş olduğu bu yazıda 439 sayılı Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Yüksek ve Orta Dereceli Okullar öğretmenleri ile İlkokul öğretmenlerinin haftalık ders saatleri ile ek ders ücretleri hakkında kanunun ilgili maddeleri incelendiğinde öğretmenlere ek ders ücreti ödenmesi gereken hususların açıkça ifade edildiğinin belirtildiğini ifade etti.

Maliye Bakanlığı ş yeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilecek personele ek ödeme yapılması hususu ile öğretmenlerin koordinatör veya büro yetkilisi olarak il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinde iş sağlığı ve güvenliği koordinasyonun sağlanmasını için görevlendirilmesi durumunda ek ders ücreti ödenmeyeceğini vurguladı.

Ek ders ücreti ödenmemesinin gerekçesi olarak da yürütülen bu faaliyetlerin eğitim-öğretim hizmetleri arasında olmaması gösterildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@