banner476

MEB, Alan Değişikliği Yapacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı, alan değişikliği konusunda çalışma gerçekleştiriyor mu?

Meb Personeli 07.12.2016, 11:25
MEB, Alan Değişikliği Yapacak mı?

 Milli Eğitim Bakanlığı bilindiği üzere dönem dönem alan değişikliği konusunda çalışma yapıyor ve öğretmenlere bu konuda hak tanıyor. Alan değişikliğinin kapsamı yapıldığı zamana göre bakanlık tarafından belirleniyor.

Diplomaya esas alan değişikliği gerçekleştiren bakanlık bu konuda yaklaşık 3 yıldır öğretmenlere hak tanımıyor. Alan değişikliği sebebiyle başka bölüm bitiren öğretmenler, ellerinde diploma bakanlığı bekliyor.

Öte yandan hukuki olarak hiç bir sakıncası olmayan bu durum, alan değiştirmek isteyen öğretmenlerin değiştirmek istediği alanda daha verimli olacağını düşündüğünden eğitime olumlu yansıyacak.

Alan değişikliği ile birlikte norm fazlası öğretmenlerin de etkin kullanılması sağlanabilecek. Konu ile ilgili olarak çeşitli iddialar var fakat Milli Eğitim Bakanlığı'nın alan değişikliği ile ilgili resmi bir açıklaması veya duyurusu yok.

Yaklaşık 50-60 bin bandında öğretmenin alan değişikliği için beklediği ve bakanlıktan geniş kapsamlı bir alan değişikliği gerçekleştirmesini talep ettiği tahmin ediliyor. MEB, Alan Değişikliği sürecini yakından takip edip siz değerli öğretmenlerimizi ve kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

Yorumlar (19)
Öğretmen 4 yıl önce
Bu sendikalar ne iş yapar sadece üyemi...ayıptır be 50bın kişi bekliyor neden tuttgunu koparamıyor bu sendıkalar bakanlıktan demekki alan değişikliğnın ucundan tutmuyorlar bastırın bıraz be hepınız aynı olmuş gık çıkaramıyorsunuz sendıkacılıgınızı yapın beyler hakkımuzı alın yada kapatın sendıkalarınızı
Mehmet 4 yıl önce
Alan değişikliği norm fazlası olanlar için iyi olacaktır.
ediz 4 yıl önce
Bekliyoruz ama ne care
Teknik Öğretmenler 4 yıl önce
Çalışma yapılıyor dendi sonra arkası gelmedi.Varsa bi gelişme haber bekliyoruz.Diplomaya dayalı alan değişikliği istiyoruz.
Tuba 4 yıl önce
Yönetmeliğe bağli diplomaya dayali alan degisikligi istiyoruz
Diploma Hakkı 4 yıl önce
Diplomaya dayalı alan değişikliği istiyoruz. Emeklerimiz boşa gitmesin lütfen
gul 4 yıl önce
Artik canimiz cok az kaldi yapin su alan degisikligini
Alan 4 yıl önce
Klavuz yayımlansın artık çok umutlandık ama bir daha ses çıkmadı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@