banner476

MEB bazı öğretmenlerin göreve başlamasına izin verecek

Milli Eğitim Bakanlığı bir açıklama yaparak, korona virüsü nedeniyle özellikle eşi özel sektörde olup işsiz kalan, ailece ekonomik mağduriyet yaşayan ücretsiz doğum iznindeki öğretmenlerin göreve dönüş taleplerinin karşılanacağını açıkladı

Meb Personeli 31.03.2020, 17:29 31.03.2020, 17:34
MEB bazı öğretmenlerin göreve başlamasına izin verecek

MEB’DEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

SÖZCÜ’ye konuşan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)  şu açıklamayı yaptı:

* Corona virüsünün ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında, eğitim-öğretime zorunlu olarak ara verilip, uzaktan eğitime geçildi.

* Doğum izni gibi ücretsiz izinde bulunan bazı öğretmenlerimiz, izin süresini yarıda kesip göreve başlama talebiyle illerde valiliklere başvurdu.

* Bakanlığımız ve valiliklerimiz bu talepleri işbirliği içinde çok titiz bir çalışmayla gerçek ihtiyaç sahiplerini belirlemek için tek tek incelemeye aldı.

* Corona virüsü nedeniyle özellikle eşi özel sektörde olup işsiz kalan, ailece ekonomik mağduriyet yaşayan ücretsiz doğum iznindeki öğretmenimiz kesinlikle mağdur edilmeden hemen talepleri kabul edilecek.

* Bunun dışında olup, ‘Zaten okullar kapalı. Ücretsiz izinde olacağımıza maaş alırım”gibi kötü niyetli yaklaşımlara ise asla izin verilmeyecek. Bu kişiler, ücretsiz izin süreleri dolmadan görevlerine iade edilmeyecek”

SÖZCÜ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@