banner476

MEB BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİNİ İLK ATAMADAN ÖNCE YAPMALIDIR

MEB BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİNİ İLK ATAMADAN ÖNCE YAPMALIDIR

Meb Personeli 22.08.2012, 07:49 22.08.2012, 07:49
MEB BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİNİ İLK ATAMADAN ÖNCE YAPMALIDIR
 
 

Yapılan 4+4+4 düzenlemesinden sonra TTKB ‘lığınca değişen haftalık ders çizelgesi ile gündeme gelen norm fazlası ya da isteğiyle branş değiştirecek eğitimcilerin başvuruları alınmalıdır. Halen norm fazlası konumda bulunan eğitimcilerin ilk atama olmadan branşları dikkate alınarak ihtiyacı kapatmalıdır. 

 

Konuyu örneklendirecek olursak; Ortaokulda Fen Bilimleri veya lisede matematik branş eksiği, sınıf ya da branş öğretmeni kadrosunda olanların mezuniyeti dikkate alınarak branşı değiştirilebilir. Bu bağlamda liselerde de açık bir nebze olsun giderilebilir.

 

Hem norm fazlası durumda bulunan öğretmenler verimli bir şekilde değerlendirilmiş olacak hem de ilk atamada daha sağlıklı bir ihtiyaç analizi yapılabilecektir.

 

 Ayrıca büyük bir sıkıntıda okul yöneticileri normudur. Kesintisiz 8 yıllık sistemde okul yöneticilerinin çoğunluğu (%60 civarı) sınıf öğretmeni branşındadır. Bunu pratik adilane çözmenin yolu branş değişikliğinde yöneticilikleri korunarak orta okul ya da liselere geçme hakkı verilmelidir. 

 

Yarına bu sıkıntılarla karşılaşmamak için MEB’ni seri bir şekilde takvimi yayınlayıp başvuruları almalıdır.

 


Yorumlar (6)
levent 8 yıl önce
özur durumunda da görüldüğü gibi sınıf öğretmeni normlarını eritmek imkansız gibi. ama alan değişikliği yan alanı olan sınıf öğretmenlerine de hak tanınırsa sınıf öğretmeni normları bir nebze olsun rahatlar.
MAĞDUR ÖĞRETMEN 8 yıl önce
bizi mağdur e ttiniz ama yaniniza kalmaz sayin bakan...bu dünyanin ebedi olani da var..............
Saçmalık!! 8 yıl önce
liseye geçme hakkımı öle saçmalık olmaz biz yıllardır 87 ve üstü puanlarla açıkta kalmışken sınıf öğretmenlerinin bizden aldıkları düşük puanlarla yerimize geçsinler ve yöneticimiz olsunlar böyle saçma sapan düşünceler yaymayın.. sınıfçıysan ilkokulda kal herkes yerinde kalsın!
Sınıfa yalakalık yapmayın! 8 yıl önce
ne demek branş değişikliği? 4 sene üniversitede herkes aynı sınfta okusun o zaman.... bölümler niye var?

kimse diğerinin bölümüne geçmemeli. fazlalık olan sınıf öğretmenleri şimdilik açık kalan derslere girmeli. yıllar içinde en çok emekli sınıftan oluyor. emelilik olduk ve yeni açıklar oluştukça sınıf öğretmenleri de kendi alanına devam etmeli...
ayşe yılmaz 8 yıl önce
bunlar iyi zamanlarımız daha başımıza neler gelecek siz hala oy verin dahada boğazları kalınlaşsın
sınıftan ıllalllah !! 8 yıl önce
sınıfcılar yıllardır atanıyor. her yerde bellı etmesınler kendılerını. acındırmasınlar acımıyoruz. 69 la ogretmen oldular 90 lı puanlarla bekledık. tak ettırdınız a. aaaaa. meb onumuzde kı 10 yılda gereklı bolumlerı acıkladı. sınıf ogrt yoktu bunların ıcınde ona gore yazmasınlar unı tercıhıne akıllı olsunlar. bırakın bırazda branscılar atansın. hak hukuk adalet olsun !!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@