MEB'den zorunlu hizmeti 6 ay eksik olanlar için açıklama

MEB'den zorunlu hizmeti 6 ay eksik olanlar için açıklama

MEB'den zorunlu hizmeti 6 ay eksik olanlar için açıklama...

 "Zorunlu hizmeti 6 ay eksik olanlar il dışı yer değiştirebilir mi?" haberimizde 30 Eylül tarihine kadar ki sürede zorunlu hizmeti altı aydan daha az süresi kalanlar ile Zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen hizmet alanlarında görevli iken çeşitli nedenlerle 1, 2 ve 3 üncü hizmet alanlarına atananlardan (örneğin; özür durumu sebebiyle) zorunlu çalışma yükümlülükleri altı aydan daha az kalanlar çalışma yükümlülüğünü tamamlamış sayıldığından il dışı yer değiştirebileceklerini bu konunun geçen yıl gündeme geldiğini ve bakanlığın bu sorunu e-mail ile çözdüğünü yazmıştık.

Bakanlık bugün bu durumda olup yer değiştirme başvurusu yapamayanların "30 Eylül 2016 tarihi itibariyle zorunlu çalışma yükümlülüğüm tamamlanacaktır." beyanını işaretleyenlerin başvuru yapabileceğini duyurmuştur.

İşte o mail;

İl içi yer değiştirmelerde zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerden 30 Eylül 2016 itibariyle bu yükümlülüklerini tamamlayacak olanlar başvuru ekranında "30 Eylül 2016 tarihi itibariyle zorunlu çalışma yükümlülüğüm tamamlanacaktır." beyanını işaretleyenler 1. ,2. ve 3. Hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.

Bu çerçevede başvuruda bulunanların İKBS Atama Modülünden incelenerek zorunlu çalışma yükümlülüğünü tamamlayıp tamamlamadıkları kontrol edilerek 30 Eylül 2016 itibariyle tamamlayanların başvuruları yetkililerce onaylanacaktır. İKBS Modülünde herhangi bir tereddüt oluşması halinde ise ikgm_bilgiislem4@meb.gov.tr adresinden bilgi istenebilecektir.

Yer değiştirmesi gerçekleştirilen öğretmenlerin görev yerlerinden ayrılış ve başlayış işlemlerinde MEBBİS bilgileri yetkili personel tarafından kontrol edilerek e-Personel Modülü "Kimlik Bilgileri" ekranındaki bilgilerinin zorunlu çalışma yükümlülüğünü "Tamamladı" şeklinde güncellenmesi gerekmektedir.

Dairesi Başkanlığı

Memurlar.Net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum