banner476

MEB Harcırah Görüşünü Değiştirmeli

MEB Harcırah Görüşünü Değiştirmeli

Meb Personeli 28.06.2014, 13:56 28.06.2014, 13:56
MEB Harcırah Görüşünü Değiştirmeli
 30 Mart itibariyle bir çok ilçenin il olması beraberinde öğretmenlerin harcırah sorunlarını da meydana getirdi. Önceden ilçeden ilçeye yer değiştiren öğretmenler harcırah ödemesi alabilirken bu ilçeler il olduğunda harcırah sorunu da baş göstermeye başladı.

İlçe, il olsa da eski belediye sınırlarına bakılarak öğretmenler harcırah ödemesi konusunda zor durumda bırakılmamalıdır. Lakin bünyesinde fazlasıyla öğretmen istihdam eden Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda öğretmenleri oldukça üzmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı, harcırah ödemesi konusunda 12 Haziran 2014 günü illere yazı göndermiş ve yukarıda belirttiğimiz şekilde yer değiştiren öğretmenlere harcırah ödenmeyeceğini ifade etmiştir. 

Ancak Mliye Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı gibi düşünmemektedir. Maliye Bakanlığı'nın gönderdiği yazıya göre büyükşehir olmuş bir yerden ilçeye yer değiştiren öğretmenlere harcırah ödemesi yapılması gerektiğini vurgulamıştır. 
Yorumlar (2)
ahmet ulaş 6 yıl önce
en yakın ilçeden ile atamada bile ev taşıma ve diğer masraflar 2000 tl civarında yolluk büyük destek oluyordu kaldırılması büyük haksızlık tekrar ödenmeli
zeyno 6 yıl önce
adamlar alırken vergi adı altında alabildiğinin fazlasını alıyor zam ne desen komik bir durum bizim için ama kesecek bir açık buldumu hiç beklemiyor, ya il dışı taşınan ev taşıyor yol gidiyorda il içi yapmıyormu saçmalıyorlar nerden ne kessek diye ne yapacaklarını bilmiyorlar artık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@