banner476

MEB Müsteşarı Tekin: ''Karalama Kampanyası İle Karşı Karşıya Kaldım''

MEB Müsteşarı Tekin, '2013 yılı Ocak ayından itibaren şahsım, çalışma arkadaşlarım, ailem, çocuklarım üzerinden inanılmaz bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldım' dedi.

Meb Personeli 31.12.2016, 00:15
MEB Müsteşarı Tekin: ''Karalama Kampanyası İle Karşı Karşıya Kaldım''
 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, "Cihannüma Derneğince Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Sorunlar ve Sorumluluklarımız" konferansında konuşma yaptı.
Tekin, 28 Şubat sürecinde iyi eğitim almış, kendini iyi yetiştirmiş, idealist Müslüman gençlerin bir köşeye atıldığını belirterek şöyle devam etti:

"Hiç kimsenin bir bireyle bağlantısı yok, herkes ötekileştirildi. Arkamıza dönüp baktığımızda selam verecek adam bulamıyoruz. Ben o tarihte Cumhuriyet Üniversitesinde araştırma görevlisiydim, yemekhaneye giderken benimle beraber aynı masaya oturan arkadaş, masadan kalkıp gidiyordu. Böyle vebalı, hastalıklı insanlar haline dönüştürüldük. Bir el bizi birdenbire bu şekilde tanımladı. Birbirimizden koptuk. Necip Fazıl'ın şiirindeki gibi 'İpi kopan bir tesbih tanelerine dönüştük". Hangimiz nerede, kim ne ile meşgul, hangi sorunlarla uğraşıyor, bilemez hale geldik."

28 Şubat'ın oluşturduğu tahribatın hala bütün etkileriyle devam ettiğini ifade eden Tekin, "O 28 Şubat'tan önce devlet kuran, devletle alakalı idealist düşüncelerini dile getiren kitle, tamamen birbirinden kopmuş, aynı kamu kurumunda çalışan iki kamu görevlisi birbirini tanımıyor. Hangi idealler uğuruna daha önce birlikte mücadele ettiklerini bilmez halde böyle bir tablo söz konusuydu." dedi.

Tekin, Türkiye'de her darbeden sonra, her darbeyi kurgulayanların bir sonraki seferde nasıl bir darbe yapacaklarına dair kendilerini bir adım daha geliştirerek hareket ettiklerini vurguladı.

"Bunlar hep prezantabl insan olarak karşımıza çıkartıldılar"

28 Şubat'ı yapan iradenin FETÖ ile o tarihte aleni bir şekilde ittifak yaptığını belirten Tekin, şöyle konuştu:

"Önümüze böyle yeni bir bariyer koydular. Her alanda bu insanlar sivil toplum örgütü kurdular. Her alana girdiler. Bir başka şey daha yapıldı. 28 Şubat darbesini yapanlar, 28 Şubat zihniyetinin devam etmesi yönünde o dönem beli güçlerle iş birliği yaptılar ve iş birliği yaptığı güçlere belli alanları, sektörleri ihale ettiler. Eğitim sektörü mesela bu anlamda FETÖ'ye ihale edilen alanlardan bir tanesi. Sivil toplum bunlara ihale edilen alanlardan bir tanesi. Sadece şunu söyleyeyim size o tarihlerde yadırgamıştık, Fetullah Gülen çıkıp, 'Devlet istiyorsa, o tarihte okullarımızın anahtarını teslim etmeye hazırız' diyordu. Okulları azaldı mı? Okullarda ulaşamadıkları ailelere, dershaneler üzerinden sirayet etme, birden bire bakıyorsunuz toplumun her kesimini kuşattılar. Önlerine çıkabilecek diğer engelleri bir anda denklemin dışına ittiler ve benim 1990'lı yıllarda ifade ettiğim diğer İslami yapıların hepsi, bir anlamda tu kaka haline geldi, kendini iyi yetiştirmiş, medeni sadece Fetullahçılar kaldı. Kamu kurumlarında personel alınırken, üniversitelerde bunlar hep prezantabl insan olarak karşımıza çıkartıldılar. Hep onlar tercih edilir hale geldi."

"Karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldım"

Tekin, Milli Eğitim Bakanlığında 2013 yılında göreve gelir gelmez, söylemleriyle alakalı tehdit edildiğini anlatarak şöyle devam etti:

"Bu tekelleşmenin, ülkenin bağımsızlığına, ülkenin geleceğine ciddi bir ihanet olduğunu alelen söylediğim için, bu ülkenin çocuklarını, gençlerini, dershaneler üzerinden devşirip beyinlerini yıkayarak yabancılaştırdıklarını, alelen söylediğim için 2013 yılı Ocak ayından itibaren bu anlamda şahsım, çalışma arkadaşlarım, ailem, çocuklarım üzerinden inanılmaz bir karalama kampanyası ile karşı karşıya kaldım ve çok açık bir biçimde çok üst düzey bir kişi bir bakan tarafından, 2013 yılında 'Fetullah Hoca'nın selamı var. Tayyip Bey seni Milli Eğitim Bakanlığına müsteşar olarak alacak, seni uyarıyoruz. Gidersen, kabul edersen seni rezil edeceğiz, insan içine çıkamaz hale getireceğiz' bunu arkadaşlar bakın, bir Bakan söyledi." 

STAR

Yorumlar (5)
Kim o bakan 4 yıl önce
Bakanin ismini ver kim o hala siyaset yapiyormu?Olaylar olup bittikten sonra konusmak kolay .o bakani aciklamak zorundasin.madem o kadar cesur bi adammisssin .simdide cesur ol ver ismini o bakanin.
Kamil 4 yıl önce
Hangi bakan onuda söyleseydin ya öğrenelom haini sende temiz değilsin müsteşar efendi çok kul hakkı yediniz 15 temmuzda biz tankların önüne çıkarken acep sizler nerelere saklanmıştınız.
yazıklar olsun 4 yıl önce
sende feto şüphelisisin
nurcan 4 yıl önce
Sayın Mustesarim;memur öğretmenlerin kurumlararasi geçiş yolu ile MEB'e geçişine ne zaman onay çıkacak.2012 yılından beri bekliyoruz,ama bir turlu müjdeli haber veren olmadı.Tek umudumuz subat atamasında memur öğretmenlere geçiş haklarının iade edilmesiyle ilgili bir düzenleme yapılarak belli bir kontenjan ayrılması.Sayin Mustesarim,inanin birçoğumuz çok yüksek kpss puanlarıyla bransimizda yeterli alım olmadığı için devlet memuru olduk.Kimimiz itfaiyeci,kimimiz zabıta memuru,kimimiz ptt memuru,kimimiz nüfus memuru vs.olduk.Ama tüm samimiyetimle söylüyorum,insanin kendi mesleğini yapamaması çok acı bir şeymiş.Bizleri de her turlu araştırmadan,sorusturmadan geçirmek suretiyle sozlesmeli ogretmen yapın.Lutfen belli bir kontenjan da bize ayırın.2012 den beri her gün haber sitelerini takip etmekten yoruldum.Gelin biz memur öğretmenlerin elinden tutun.Bir buyukluk yaparak tüm memur öğretmenlerin hayir duasını alın.
nurcan 4 yıl önce
Sayın Editörüm,nicin yapmış olduğum yorumu yayinlamiyorsunuz. Dun gece 2 sıralarında yazmıştım.Memur Öğretmenlerle ilgili,ilk sayfadaki mustesar Yusuf Tekin yazısinın altına yorum yapmıştım.Gayet de güzel şeyler yazdım.Nicin yayinlamiyorsunuz abicigim.Sesimizi başka nasıl duyuracagiz.Sizin sitenize hiç bakmiyorsam günde 15 defa girip çıkıyorum.Devamli bir müjdeli haber bekleyip duruyoruz.Yardimci olun lütfen.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@