banner476

MEB'de Taşımalı Eğitim Duyurusu

MEB'de Taşımalı Eğitim Duyurusu

Meb Personeli 30.06.2014, 11:32 30.06.2014, 11:34
MEB'de Taşımalı Eğitim Duyurusu
 Bakanlığın tüm il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği yazıda taşımalı eğitimle ilgili uyarı ve bilgilendirme yapıldı. İşte yazının ayrıntıları:

Ortaöğretim öğrencileri için taşımalı eğitim büyükşehir sınırları içinde milli eğitim müdürlükleri tarafından planlanır. Satın alma ve ihale işlemlerini de milli eğitim müdürlükleri yürütür. Büyükşehir sınırları dışında kalan bölgelerde ise ulaşım, tıpkı buralarda büyükşehir gibi hizmet veren; su, kanalizasyon, imar, çevre düzenleme, taşıma vs. konularında da çalışan il özel idareleri üstlenmektedir. Büyükşehirde taşımalı eğitim ödenekleri milli eğitim müdürlükleri tarafından ödenirken şehirdışında il özel idarelerince ödenir. 

Bu nedenle konuya ilişkin işlemlerin daha hızlı ve verimli yürütülebilmesi için büyükşehir statüsündeki illerde yapılan uygulamanın verimliliği arttırmak ve ikiliği kaldırmak adına aynı şekilde büyükşehir olmayan illerde de yürütülmesine karar verilmiştir. Yani bundan sonra büyükşehir olmayan illerde de taşımalı eğitim ihalelerini il özel idareleri değil milli eğitim müdürlükleri yapacaktır. Bunun dışında kalan diğer iş ve eylemlerse ilçe milli eğitim müdürlüklerine devredilecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@