banner476

MEB'den öğrenme şenlikleri

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan ‘Öğrenme Şenlikleri' kapsamında, ağaç budamadan, masa düzeni ve yatak, yorgan toplamaya kadar günlük hayata ilişkin aktiviteler öğretilecek.

Meb Personeli 20.02.2013, 14:21 20.02.2013, 14:21
MEB'den öğrenme şenlikleri
 Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini ve sosyo-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla ‘Öğrenme şenlikleri' düzenlecek. Her yaş ve kesimden insanların bilgi, beceri ve yeterliliklerini geliştirmek, öğrenmeye erişimlerini arttırmak hedefiyle planlanan ‘Öğrenme şenlikleri'nin ilki Eskişehir, Kocaeli, Bursa ve Konya'da gerçekleştirilecek. Şenliğin başarılı olabilmesi için ilgili kurum, kuruluş, dernek, vakıf ve sivil toplum kuruluşlarının da katılımı ile Valilikler koordinatörlüğündü organizasyon komiteleri oluşturulacak.
‘Öğrenme şenlikleri'nin düzenleneceği şehirlerden biri olan Bursa'da düzenlenen basın toplantısı ile etkinliğin önemi, yapısı ve kapsamı anlatıldı. Merinos Atatürk Kültür Merkezi Başkanlık Binası Büyük Salonda düzenlenen basın toplantısına Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal Biçerli, Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal ve İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar katıldı.

Basın toplantısının ardından ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerine etkinlikle ilgili bilgi verildi. İlk etapta pilot il olarak belirlenen 4 şehirde yapılacak olan etkinlik başarılı olursa başta büyük şehirler olmak üzere bir çok ilde de bu şenlikler düzenlenecek.

"BİREYDEN ÖĞRENEN ŞEHRE DOĞRU"

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kemal Biçerli, düzenlenecek etkinlik kapsamında bir hafta boyunca öğrenmenin keyifli ve yararlı bir şey olduğunu halka bizzat anlatarak öğrenen bireyden öğrenen toplum ve öğrenen şehre doğru bir hareketi başlatmak istediklerini belirtti.

Teknolojideki hızlı gelişmelerin okullar dışında hayat boyu öğrenmeyi zorunlu kıldığını anlatan Biçerli, bu sisteme ayak uyduran ülkelerin kalkındığını söyledi. Öğrenmenin hayat boyu sürdüğünün altını çizen Mustafa Kemal Biçerli, "Bu etkinlik ile farkındalık oluşturmak, halkı kişisel gelişimi ve istihdam odaklı eğitimler almaya teşvik etmek amacıyla bu öğrenme şenliği projesini başlattık." dedi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@