banner476

MEB'in Öğrenci Ailelerine Sosyal Destek Projesi Varmı?

İstanbul Milletvekili Dr. Celal DİNÇER ekonomik durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının eğitim masraflarını bakan Ömer Dinçer'e sordu.

Meb Personeli 21.08.2012, 04:46 21.08.2012, 04:46
MEB'in Öğrenci Ailelerine Sosyal Destek Projesi Varmı?
 
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

            Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Ömer DİNÇER' in yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.15.08.2012

 

DR. Celal DİNÇER

İstanbul Milletvekili

 

 

            Ülkemizde Dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı (açlık sınırı) 924,98 lira, Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3.012,97 lira olduğu yapılan araştırmalarda anlaşılmıştır.

 

            Bu nedenle;

 

            1. Asgari ücretin 805 TL. olduğu bir dönemde, çocuklarını okutmakta güçlük çeken ailelerin eğitim masraflarının tamamının (kitap+kırtasiye +giyim) Devlet tarafından karşılanması için başlattığınız bir çalışma var mıdır?

 

            2. Asgari ücretin altında geliri olan öğrencilerin aileleri için Bakanlığınızca yürütülen bir sosyal destek projesi var mıdır?

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@