Memurlar.Net'e Sansürü Kınıyoruz

Memurlar.Net'e Sansürü Kınıyoruz

Mebpersonel.com olarak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'in memurlar.net'in " Banka promosyanları paraları ile makam aracı alınması" haberinden dolayı memurlar.net sitesinin kapatılması için BTK'ya Başvurmasını Kınıyoruz

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının banka promosyon paraları ile makam aracı almasını haber konusu etmemiz bu Bakanlığı oldukça rahatsız etmiş gibi görünmektedir. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bilgi İhbar Merkezi söz konusu haberler ilgili olarak kendisine şikayet ulaştığını belirterek memurlar.net'e başvuruda bulunmuştur. BTK'nın bu tür bir şikayeti hiç incelemeden memurlar.net'e iletmesi 5681'e uygun değildir 

Memurlar.net'ten yapılan açıklama:

 
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca; uyari@ihbarweb.org.tr adresinden saat 17:28 itibariyle bize atılan mailde haberin yeniden incelenmesi istenmektedir.
 
Öncelikle 5651 sayılı Kanunda BTK'nın yetkileri sınırlandırılmıştır. Kanunun 8. maddesine göre,
 
1) İntihara yönlendirme (madde 84), 
2) Çocukların cinsel istismarı (madde 103, birinci fıkra),
3) Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını kolaylaştırma (madde 190), 
4) Sağlık için tehlikeli madde temini (madde 194), 
5) Müstehcenlik (madde 226), 
6) Fuhuş (madde 227),
7) Kumar oynanması için yer ve imkân sağlama (madde 228),
suçları dışında BTK hiçbir internet sitesinin yayını kesemez.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına ilişkin haberde, sadece fakir fukara için tahsis edilen paraların bankaya yatırılması karşılığında ne alındığı ve bankanın verdiği bu promosyon paralarının ne için kullanıldığını sorulmaktadır. Yapılan haberin; cinsel istismar, intihara yönlendirme, uyuşturucu madde kullanımı, müstehcenlik, fuhuş ve kumarla bir ilgisi bulunmadığı çok açıktır.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının şeffaf bir şekilde kamuoyunu bilgilendirmek yerine, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığıyla sitemizi üstü örtülü olarak uyarması ve yayını kesme anlamına gelecek bir yazı göndermesi uygun değildir.
 
Böyle bir yayın kesilmesi olayı oluşması halinde ilgililer hakkında sadece maddi tazminat davaları açmakla kalmayacağımızın, ceza davası yoluna gidilmesi için de her türlü girişimde bulunacağımızın bilinmesini istiyoruz.
 
Memurlar.net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum