Meslek liselerinde şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

banner483

Yaşanan korona virüs pandemi süreci sebebiyle okullarda yüz yüze eğitime ve meslek liselerinde staj uygulamalarına ara verilmesiyle birlikte meslek öğretmenlerine ödenen şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

Meb Personeli 21.11.2020, 22:55
Meslek liselerinde şeflik ve koordinatörlük ücretleri ödenecek mi?

Bilindiği gibi yaşanan korona virüa pandemi sürecinde vaka sayılarının artması sebebiyle kabine toplansında alınan karar gereği anaokulları hariç tüm kademelerde yüz yüze eğitime 4 Ocak 2021 tarihine kadar ara verilmişti. 

Bu karar sonrasında Mili Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu açıklamada tüm kademeler ile birlikte meslek liselerinde staj eğitim gören öğrencilerinde stajlarının 4 Ocak 2020 tarihine kadar ara verildiğini duyurdu.

Bu süreçte öğretmenlerin ek ders ücretleri ile ilgili olarak açıklama yapan bakanlık maalesef meslek öğretmenlerinin yakından ilgilendiren şeflik ve koordinatörlük ücretleri hakkında bir açıklama yapmamıştır. Dolayısıyla bazı okul müdürleri Kasım ayı ek derslerinin yapıldığı bu günlerde şeflik ve koordinatörlük ücretlerini ödemez iken, bazıları ise ödeyeceğini öğretmenlere söylemektedir.

Geçtiğimiz Mart ayında da aynı süreç yaşanmış ve bakanlık ilk başta mesleki öğretmenlerinin şeflik ve koordinatörlük ücretleri hakkında açıklama yapmamış ancak kısa bir süre sonra bu ücretlerin tam ödeneceğini bildiren resmi yazıyı okullara göndermiştir.

KOORDİNATÖRLÜK VE ŞEFLİK ÜCRETLERİ ÖDENECEK Mİ?

Şimdi de meslek lisesinde görev yapan öğretmenler , alan ve atölye şefleri de aynı şekilde 23 Kasım - 04 Ocak 2021 tarihleri arasında kendiilerine şeflik ve koordinatörlük ücretlerinin ödenmesi için gerekli resmi yazının okul müdürlüklerine gönderilmesini beklemektedir. Bakanlığın geçtiğimiz dönemde olduğu gibi yine kendilerini mağdur etmemesini talep etmektedirler.

mebpersonel.com olarak konuyla ilgili resmi yazının bakanlık yayımlanmasıyla birlikte siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@