MESLEKİ ÇALIŞMALAR İSTENİLEN HER YERDE YAPILMALI

Öğretmenlerin 22-30 Haziran tarihlerindeki seminerleri kendi okullarında mı olacak yoksa istenilen yerde mi? Öğretmenlerin Haziran Mesleki Çalışma Programları Konulu MEB'den Yeni Yazı...

Meb Personeli 06.06.2020, 13:37
MESLEKİ ÇALIŞMALAR İSTENİLEN HER YERDE YAPILMALI

Öğretmenler Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalarını aynı İl İçerisinde görev yaptığı eğitim kurumunun dışındaki ilçelerde de yapabilmeli.
Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı çok yerinde bir karar ile öğretmenlerin Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalarını görev yaptıkları ilin dışındaki illerde yapabileceklerini resmi yazı ile duyurmuştur. Geçirmiş olduğumuz zorlu süreçte bakanlığın atmış olduğu bu adım tüm öğretmen camiası tarafından mutlulukla karşılanmıştır.
Ancak, Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlerin Haziran Dönemi Mesleki Eğitim Çalışmalarını yalnız il dışı ile sınırlı tutması, aynı il içerisinde görev yaptığı ilçe dışında ikamet eden birçok meslektaşımızı mağdur etmekte bu öğretmenlerimizin birçoğunu toplu taşımayı kullanmaya mecbur etmektedir. 

Bu nedenle bakanlığımızdan beklentimiz: Öğretmenlerin Haziran Dönemi Mesleki Çalışmalarını aynı İl İçerisinde görev yaptığı eğitim kurumunun bulunduğu ilçeden farklı ilçelerde de yapabilmelerine olanak sağlamasıdır.
          Önceki yıllarda sağlanan bu imkanın bu zorlu sürecin ardından tekrar sağlanması yerinde bir karar olur.


    Rafet URAL
    Eğitimci Yazar

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@