Mesleki liselerinde görevli alan ve atölye şeflerine şeflik ücretleri ödenecek mi ?

banner483

Mesleki liselerinde görevli alan ve atölye şeflerine şeflik ücretleri ödenecek mi ?

Meb Personeli 13.10.2020, 10:40
Mesleki liselerinde görevli alan ve atölye şeflerine şeflik ücretleri ödenecek mi ?

Milli Eğitim Bakanlığı yaşanan pandemi süreci sonrasında eğitim hayatındaki normalleş için adım adım yüz yüze eğitime geçiyor. 

Başta ilkokul 1.sınıflar ile başlayan kısmet yüz yüze eğitim sonrasında geçtiğimiz hafta 2, 3, 4 ortaokul 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime yüz yüze başladı.

Ayrıca Bakanlık almış olduğu kararda meslek liselerinde ki öğrencilerinde kısmen olacak şekilde uygulamalı derslerinin okullda yüz yüze olarak 5 ekim tarihinde başlanacağını açıkladı.

Mesleki liselerinde eğitim gören milyonlarda 9 , 10,11 ve 12. sınıf öğrencileri uygulamalı derslerini yüz yüze olacak şekilde 5 Ekim tarihinden itibaren atölye ortamında yapıyor.

Öte yandan derslerin bir kısmı uzaktan bir kısmı ise yüz yüze ypılıyor ve görevli öğretmenler üzerlerinde ki ders yükü kadar ek ders alacağı Bakanlık tarafından resmi bir yazı ile duyuruldu.

Ancak gönderilen resmi yazıda meslek lisesinde ki alan ve atölye şeflerinin ücretleri hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ağustos ayında bu yana her gün okullarda bulunan, laboratuvarları eğitim öğretime hazırlayan, 9 .sınıf öğrencilerinin alan seçimlerine rehberlik eden ve 12. sınıf öğrencilerini staj yapmaları için işletmelere yerleştirmeye çalışan, alan şefleri ve atölye şeflerinin şeflik ücretleri hakkında bir açıklama yapılmaması huzursuzluğa yol açtı.

mebpersonel.com ailesi olarak yüz yüze eğitim öğretim başladığı ve atölyeler aktif olduğu için alan ve atölye şeflerinin şeflik ücretlerinin ödeneceğini düşünüyoruz.

Ancak bakanlık tarafından resmi bir yazının olmaması sebebiyle bazı okul müdürlerinin resmi yazıya ödeme yapacağı, resmi yazı gelmez ise ödeme yapmayacaklarını söyledikleri iddiaları bizlere gelmekte.

Konuyla ilgili olarak bakanlık tarafından resmi bir açıklama yapıldığında siz değerli okuyucularımız ile  paylaşılacaktır.

Kaynak: www.mebpersonel.com
banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@