Milli Eğitimin Engelliler Karşı Büyük Ayıbı

Milli Eğitimin Engelliler Karşı Büyük Ayıbı

Siirt'te bir Rehabilitasyon Merkezi'nin zihinsel öğrencileri tarafından düzenlenen etkinlikte protokolden katılımın olmaması tepki aldı.

  Geçtiğimiz günlerde Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda Özel Güven Rehabilitasyon Merkezi zihinsel engelli öğrencileri tarafından hazırlanan etkinlik, protokolün gelmemesi üzerine yarım saat geç başlandı.

"Salona hoş geldiniz" selamı veren sunucu,"Sayın Valim, Sayın Belediye Başkanım ve sayın İl Milli Eğitim Müdürüm diyemiyorum. Çünkü kimse gelmemiş" demesi salonda buz etkisi yaptı.

Daha sonra açılış konuşmasını yapan Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Hadi Akkurt; yeterli, güvenli, bağımsız yaşayan bireyler yetiştirmek amacında olduklarını söyleyerek, "Amacımız doğrultusunda emin adımlarla büyümeye devam ediyoruz. 2010 yılında kurulan rehabilitasyon merkezinde ihtiyaç duyan bireylerin dil ve konuşma zihinsel, işitme, görsel fiziksel, sosyal ve duygusal yönden sınırlılıkları olan bireylere beceriler kazandırarak topluma kazandırıyoruz." dedi.

Etkinlik, mahalli sanatçıların seslendirdiği bir birinden güzel türküler ve zihinsel öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli gösteri ve skeçlerle son buldu.

Öğrenci velilerinin gözü en çok İl Milli eğitim Müdürlüğü yetkililerini aradı. Çeşitli etkinliklerde boy gösteren Milli Eğitimin bazı yetkililerinin, özürlü öğrencileri yalnız bırakması tepki topladı.

Rehabilitasyon Merkezi yetkililerinden elde ettiğimiz bilgilere göre, etkinlik için Siirt'te 600 adet davetiye dağıtıldığını söyledi. Davete hiç bir devlet yetkilisinin gelmediği gibi kurum müdürleri de es geçti. Salonda ise sadece CHP il başkanlığının çelengi ve öğrenci velisi gelmişti.

Siirt Valisi Musa Çolak'ın o saatlerde önemli bir durumdan dolayı etkinliğe katılamadı. Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ın da yurt dışında olduğunu belirtilen o saatlerde Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Davut Okçu'nun da başka bir programından dolayı katılamadığını öğrendik. Bir eğitim kurumu tarafından düzenlenen bu etkinlikte ev sahibi konumunda olan Milli Eğitim'in Müdür Yardımcısı veya Şube Müdürlerinin programa neden katılmadığı merak ediliyor.

Siirt Valisi Musa Çolak'ın katıldığı her programa katılan bazı kurum amirlerinin de sadece"Tribünlere Oynadığı" ortaya çıktı.

Düzenlenen programlara katılma konusunda büyük hassasiyet gösterdiğine şahit olduğumuz Siirt İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Davut Okçu'nun konuyla yakından ilgileneceği bekleniyor.

Kısacası; "Engellilere karşı büyük bir özür borcumuz var!"
Milli Eğitimin Engelliler Karşı Büyük Ayıbı

Kaynak:Siirtmanset.com 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.