banner476

Müdür, öğretmenleri sürgün ederek kavgayı bitirdi

Eskişehir İl Milli Eğitim müdürü, okuldaki kamplaşmayı tüm eğitimcileri diğer okullara göndererek çözdü

Meb Personeli 21.12.2016, 09:56
Müdür, öğretmenleri sürgün ederek kavgayı bitirdi

Odunpazarı'na bağlı eski köy, yeni mahalle olan Sevinç'teki Behiç Akaydın İlkokulu'nda öğretmenler arasında yaşanan gruplaşmalar nedeniyle çok sayıda soruşturma açıldı.

İŞİN İÇİNDEN ÇIKAMADILAR

Eskişehir Sonhaber Gazetesinde Ayhan Aydıner'ın yazısına göre, bu soruşturmalar sonucunda eğitim kurumunda iki öğretmen haricindeki okul müdürü, müdür yardımcıları ve diğer öğretmenler çeşitli okullara sürgün edildi.

Olayı soruşturan müfettişler, hangi grubun veya hangi öğretmenlerin haklı veya haksız oldukları konusunda işin içinden çıkamadı.

Yaşananlarda taraf olanların hepsi için görev yeri değişikliği önerdi. Maarif Müfettişleri Okul Müdürü İlhan Göbel, Müdür Yardımcısı Barış İsmailoğulları'nın üzerlerindeki yöneticilik görevlerinin alınmasını teklif etti. Öğretmenlerden Filiz Atak, Fatma Baran, Murat Bartın, Özlem Ersoy, Gülistan Kırımlı, Serpil Kuş, Tülin Sevimli, Zıdtıka Yasak ve Mehmet Kuzu'nun 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 8/C maddesi kapsamında il içerisindeki durumlarına uygun bir okula öğretmen olarak acilen atamalarının yapılmasını teklif etti.

AA

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@