Müdür yardımcılığı sınav soruları açıklandı

Müdür yardımcılığı sınav soruları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Mart 2016 tarihli Müdür yardımcılığı sınav soruları açıklandı.

 Milli Eğitim Bakanlığı Müdür ve müdür başyardımcılığı sınavı dün gerçekleştirildi. 20 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilen MEB 2016 Müdür ve Müdür başyardımcılığı sınavı 32 il merkezinde sorunsuz tamamlandı. Daha önce de 60 bin olarak bilinen ve bu sınava giren binlerce öğretmen MEB Müdür yardımcılığı 2016 yılı soru ve cevaplarını merak ediyordu. Sorular ve cevaplar MEB tarafından yayınlandı.

MEB 2016 MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAV SORULARI VE CEVAPLARI(22.03.2016)

 Müdür ve Müdür başyardımcısı olmak isteyen öğretmenler 20.03.2016 tarihli MEB Müdür yardımcılığı sınavına katıldı. Türkiye saati ile 14.00'da başlayan sınav 15.50'de tamamlandı, adaylara 110(yüz on) dakika süre verildi. Sınav sonrasında sosyal medya ve bazı internet sitelerinde sınava giren adaylar tarafından gayrıresmi olarak bazı sorular veya soruları çağrıştıracak paylaşımlar ve cevaplar paylaşıldı. Tabi ki soruların tam metni ve doğru cevaplar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayındı. Soruların yakın bir zamanda yayınlanması, kamuoyu ile paylaşılması merakları giderdi.

Müdür yardımcısı veya müdür başyardımcısı olmak isteyen öğretmenlerin sınavdan en az 70 puan almaları gerekiyor. 70 puan alamayan adaylar başvuruda bulunamıyor. 70 puan barajını aşan ve şartları Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılı Müdür ve Müdür başyardımcılığı kılavuzunda belirlen kriterlere uyan adaylar tercih yapabiliyor ve puan üstünlüğü esasına göre Müdür yardımcılığı ve müdür başyardımcılığı atamaları gerçekleştiriliyor.


MEB Müdür yardımcılığı sorularının ve cevaplarının PDF olarak bakanlık tarafından yakın bir zamanda yayındı. Yukarıdaki bağlantıya tıklarayarak soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz. Müdür yardımcığı soru ve cevaplarının yayınlanması sonrasında özellikle sınava giren yaklaşık 60 bin öğretmen sonuçlar açıklanmadan tahmini olarak kendi puanlarını hesaplayabilecekler. Öte yandan önümüzdeki dönemlerde ve yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan Müdür yardımcılığı sınavı için bu görevi düşünen öğretmenler için fikir verecek.

Mebpersonel.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum