Münhal Şube Müdürü Kadrosu 1870’e Ulaştı

Münhal Şube Müdürü Kadrosu 1870’e Ulaştı

“Geçici görevlendirme onayları, norm olmaması nedeni ile iptal edilen taşra eğitim yöneticilerinin tekrar görevlendirmeleri, eğitim öğretim yılı başında yapılabilir.”

Ülke çapında şube müdürü normu 1995’ ti. Toplam şube müdürü normu 2945’e ulaştı. Bu kadroların 1075 inin dolu olduğu daha önce Bakanlık tarafından bir sendikanın yazısı üzerine açıklanmıştı. Şube müdürü kadrolarının 920 tanesi münhal durumdadır. Norm kadro fazlası olarak geçici görevlendirilen 214 şube müdürü ise Sayın Bakanımızın en son açıklamasından sonra görev yerlerine döndürüldü.  Mecliste kabul edilen torba yasa ile de münhal bulunan 920 rakamına, 950 kadro daha eklenmiştir. Münhal bulunan şube müdürü kadro sayısı 1870’e ulaşmıştır.
Şube müdürlüğü için bir hizmet içi eğitim kursu açılacak olsa 6000 kadar eğitimci Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinin 10. Maddesine göre kurslara çağrılacaktır. Üç yıllık öğretmen bu kurslara  müracaat edebilecektir. Eğitim öğretim yılı içersinde böyle bir hizmet içi eğitim kursu açılması, eğitim öğretimi olumsuz etkileyecektir. Kaldı ki bu kadar sayıda yöneticiyi 80 saatlik kursa bir defa da almakta mümkün olmayacaktır.
Bu yaz şube müdürlüğü için hizmetiçi eğitim kursu açılamayacağı düşünüldüğünde norm çerçevesinde geçici görevlendirilen şube müdürü sayısı ikiye katlayacaktır. Geçici görevlendirmeleri norm olmaması nedeni ile iptal edilen yöneticilerin tekrar görevlendirmeleri eğitim öğretim yılı başında yapılabilir.

M.Akif MÜELLİFOĞLU
Eğitim Yöneticisi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.