Müzik Öğretmenlerinden Video Klipli Kutlama

Erzurum’da görev yapan bir grup müzik öğretmeni, seslendirdikleri eser için hazırladıkları video klip ile tüm halktan takdirleri topladı. Detaylar haberimizde...

Meb Personeli 25.05.2020, 15:22
Müzik Öğretmenlerinden Video Klipli Kutlama

Erzurumlu müzik öğretmenlerinden video klipli bayram kutlaması var. Alvarlı Efe Hazretlerinin 'Can bula cananını, bayram o bayram ola' isimli eserini başarılı bir şekilde seslendiren müzik öğretmenlerinin video klip çalışması oldukça fazla beğeni aldı. Erzurum'da mesleklerini devam ettiren müzik öğretmenleri, hazırladıkları klip ile tüm vatandaşların Ramazan Bayramını kutladı.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan bir grup müzik öğretmeni, korona virüs salgın önlemleri kapsamında evlerinden çıkmalarına izin verilmeyen tüm Türkiye’deki vatandaşların mübarek Ramazan Bayramlarını hazırladıkları video kliple tebrik etti. Öğretmenler paylaştıkları video kliple, "Bizler de evde kal çağrılarına uyarak evlerimizde kendi imkanlarımızla böyle bir çalışma yapmaya karar verdik. Bu vesileyle de bayramlarını evde geçirmek zorunda kalan tüm halkımızın Ramazan Bayramları mübarek olsun diyoruz" şeklinde konuştu.

“Can Bula Cananını, Bayram O Bayram Ola”

Alvarlı Efe Hazretlerinin 'Can Bula Cananını, Bayram O Bayram Ola' isimli eserini başarılı bir biçimde seslendiren müzik öğretmenlerinin video klip çalışması büyük beğeni topladı. Video klipte Palandöken Şehit Yakup Sürücü Anadolu Lisesi’nde görev yapan öğretmen Sevim İrmiş, İspir Yatılı Bölge Okulu’nda görevli Selami Zengin ve Palandöken Saltuk Bey Ortaokulu’nda görevli öğretmen Yasemin Deniz Akköse solist olarak yer bulurken, bağlamalarda Erzurum Yakutiye Güzel Sanatlar Lisesinde görevli Uğur Arslan öğretmen, piyanoda Aşkale Atatürk İMKB Yatılı Bölge Okulundan öğretmen Burhanettin Kaplan, perküsyonlarda Köprüköy İmam hatip Ortaokulu’nda çalışan M.Çağatay Çapan, ritimler de Köprüköy Atatürk Yatılı Bölge Okulunda öğretmenlik görevini sürdüren Ahmet Kanber, udlarda Yakutiye Güzel Sanatlar Lisesinden bir diğer öğretmen Mert Kara yeteneklerini sergiledi. Ortaya konan çalışmanın düzenlemelerini ise Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Selçuk Yakışan öğretmen yaptı.

Erzurumlu öğretmenlerin seslendirdikleri güzel eser ve çektikleri video klip tüm Türkiye tarafından dijital ortamda hayli ilgi gördü. Zorlu süreçte çektikleri video ile tüm halka moral veren öğretmenler takdirleri topladı. Söz konusu video klip tüm sosyal medya platformlarından rahatça ulaşılıp, izlenebilir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@