Nezahat Öğretmen Ekskavatör Operatörü oldu

Nezahat Öğretmen Ekskavatör Operatörü oldu

Siirt İl Özel İdaresi'nin düzenlediği iş makineleri operatörü kursuna katılanlar arasında bulunan Nezahat Öğretmen'in, operatör olmasının nedeni öğrenildi.

 Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nin düzenlediği iş makineleri operatörü kursuna katılanlar teorik eğitimin ardından pratik eğitime alındı. 

Kursa katılan 1'i bayan 164 kursiyer, iş makineleriyle pratik eğitimlerini aldı. Siirt İl Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş, kursun Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında düzenlendiğini belirterek, "Bu kursta katılanlar belgelerini aldıktan sonra hemen işe başlayacaktır. İlimizde yapılacak barajlarda büyük bir personel ihtiyacı doğacaktır. İhtiyacı karşılamak amacıyla açtığımız bu kursa rekor bir başvuru oldu. Toplam 6 ay boyunca bu kursiyerlere teorik ve pratik eğitim verdik" dedi. 

Kursiyerlerin isteklerine göre kazıcı, dozer ve silindir gibi iş makinelerinin kullanımına tabi tutulacağını belirten Kurtulmuş, kursiyerlerin kaza sigortalarının yapıldığını ve yemek ücretlerinin de karşılandığını sözlerine ekledi.

Ekskavatör Operatörü Nezahat Öğretmen

164 kursiyer arasında en çok dikkat çeken Matematik ve aynı zamanda Fen ve Teknoloji Öretmeni Nezahat Güzel Sağdıç adlı bayanın ekskavatör üzerinde yaptığı çalışma dikkat çekti.

Erkeklere taş çıkartan Nezahat Öğretmen, Ekskavatör gibi ağır ve paletli araçların kullanımının sadece erkeklere has bir iş olmadığını ispatlamak ve bayanların ağır iş makinelerini kullanabilmelerini sağlayabilmek için bu kursa tabi olduğunu söyledi.

Öte yandan Nezahat Öğretmen'in iş makinelerini kullanmayı öğrenmek istemesinin en önemli sebebinin ise; Ülkemizde bir deprem gerçeğinin var olduğu ve olası bir depremde kime ne iş düşeceğinin belli olmaması olduğu öğrenildi.

siirtmanset.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum