banner476

O il milli eğitim müdürlüğün'den okul müdürlerine uyarı! Öğretmenlerin İl dışına çıkışa izin vermeyin

O İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kamu çalışanlarında koronavirüs (COVID-19) vakalarının görülmesi üzerine okul müdürlerinden tedbir almalarını istedi

Meb Personeli 03.09.2020, 08:01 03.09.2020, 08:08
O il milli eğitim müdürlüğün'den okul müdürlerine uyarı! Öğretmenlerin İl dışına çıkışa izin vermeyin

Artvin’de bayram sürecinde artışa geçen COVID-19 vakaları her geçen gün artmaya devam ediyor.

Okulların uzaktan eğitimle açıldığı bugünlerde, kentteki kamu çalışanlarında da vakalara rastlandığı öğrenildi.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kamu çalışanlarında COVID-19 vakalarının görülmesi üzerine okul müdürlerinden tedbir almalarını istedi.

Konuya ilişkin okul müdürlerine yollanan mesaj şöyle:

“Kıymetli daire amirleri, son dönemde vakaların kamu personelleri arasında da görülmesi nedeniyle personellerimizin pandemi tedbirlerine, maske ve mesafe kurallarına riayet edip etmediklerini sıkı bir şekilde kontrol edelim. İl dışına çıkışlarda çok özel bir durum yoksa izin vermeyelim. İzin verdiğimiz personeli İl Salgın Denetim Merkezi’ne muhakkak bildirin ve dönüşlerinde de gerekli tedbirleri alın. İyi çalışmalar diliyorum.”

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı öğretmenlerin katıldıkları seminerlerde vakaların yoğun görülmesi, 21 Eylül’de belirli sınıflarda başlayacak yüz yüze eğitimle ilgili soru işaretlerine yol açmıştı.

Eğitim Sen, ülke genelinde 133 okulda COVID-19 vakalarının tespit edildiğini belirterek okulların tam güvenli şekilde yüz yüze eğitime açılması çağrısında bulunmuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@